1500-2000 TL Sistem Toplama Önerisi

Umut Çiftci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kendi bilgisayarımın özelliklerini sizlere göstermek istiyorum.

İşlemci : AMD Phenom II X6 1055T 2.8 GHz
Anakart : ASRock N68C-S UCC (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 210 (1 GB)
Ram : 8 GB DDR3 1333

Bu sisteme bir şey yapılabilir mi ? Yapılırsa ne yapılır ? Yeni bir sistem öneriniz var mı ?

*Çok büyük oyunlar için istemiyorum. CS:GO'da 200 fps felan görsün yeter. Teşekkürler.
*Monitör dahil değildir.

Son düzenleme:
Buyur hocam bu işine baya yarar. cs:go 100-200 arası fps sağlar rahatça. toplarsan şikayet etmessin iyi forumlar hocam

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    86,9 KB · Görüntüleme: 458
ram olarak 8 de tercih edebilir tabi. kendisi bilir ama cidden güzel bir sistem problem yaşamaz
Arkadaşın zaten 8gb belleği var ama 1333mhz ki bence kötü değil. Ayrıca senin dediğin işlemci ile i3 6100 aynı fiyatta ve bence 6100 daha iyi. Hatta 10 15 dakikaya sistem atacağım tartışırız buna göre :)

upload_2016-5-19_16-18-43.png

Bence bu sistem ideal. Belleği iyi arkadaşın ayrıca drr4 olmayadabilir.

Arkadaşın zaten 8gb belleği var ama 1333mhz ki bence kötü değil. Ayrıca senin dediğin işlemci ile i3 6100 aynı fiyatta ve bence 6100 daha iyi. Hatta 10 15 dakikaya sistem atacağım tartışırız buna göre :)

Eki Görüntüle 161451
Bence bu sistem ideal. Belleği iyi arkadaşın ayrıca drr4 olmayadabilir.
Hocam yalan yok bu sistemde güzel :) Lakin Bilinçli Sapphire Ekran kartı eklemedim çoğu insan şikayet ettiği için yoksa bu sistemde anakartı değiştirirsek B150M Bazooka yaparsak mükemmel olur cidden :D (ram ddr4 almalı diyorum ddr3 nesli tükendi artık)

Hocam yalan yok bu sistemde güzel :) Lakin Bilinçli Sapphire Ekran kartı eklemedim çoğu insan şikayet ettiği için yoksa bu sistemde anakartı değiştirirsek B150M Bazooka yaparsak mükemmel olur cidden :D (ram ddr4 almalı diyorum ddr3 nesli tükendi artık)
Anakartta değişlik yapılabilir. Fakat günümüzde hala drr2 kullanılırken neden drr3 kullanılmasın? Oyun için bence drr3 yeterli eğer video çekmelik renderlik birşey istiyorsa drr4 alabilir ki buda bütçeyi aşar diye düşünüyorum ama siz bilirsiniz :)

Dosya Ekleri

• upload_2016-5-19_16-24-42.png
    upload_2016-5-19_16-24-42.png
    71,7 KB · Görüntüleme: 398
Anakartta değişlik yapılabilir. Fakat günümüzde hala drr2 kullanılırken neden drr3 kullanılmasın? Oyun için bence drr3 yeterli eğer video çekmelik renderlik birşey istiyorsa drr4 alabilir ki buda bütçeyi aşar diye düşünüyorum ama siz bilirsiniz :)
Kullanıcak kişiye bırakıyorum bu seçeneği ama düşünceniz fena değil sadece ddr4 alması daha sağlıklı olur bildiğinz gibi :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı