1500-3000$ laptop önerisi

EnverEnesYavuz

Centipat
Merhaba abilerim, ablalarım.

Lise 3 öğrencisiyim ve 1 sene sonra falan Allah izin verirse üniversiteye geçeceğim.
O yüzden bir laptop almaya karar verdim ve size danışmak istedim.
Bütçem yukarıda görmüş olduğunuz gibi 3000$'ı aşmayacak şekilde belirlidir.

Aradığım özellikler;
500 GB'tan az olmayacak şekilde sadece SSD depolama.
1080P 60Hz yansıtmaz ekran.
En az 8 GB DDR4 RAM. Yükseltmeyi düşünmüyorum oyüzden 12-16GB da olabilir.
1080P'de en azından medium grafiklerde rahat oyun oynayabileceğim bir ekran kartı.
6 Core(12 thread) ya da 8 Core(16 thread) güzel bir işlemci, mümkünse güzel bir Ryzen.

Laptop markaları hakkında o kadar bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba abilerim, ablalarım.

Lise 3 öğrencisiyim ve 1 sene sonra falan Allah izin verirse üniversiteye geçeceğim.
O yüzden bir laptop almaya karar verdim ve size danışmak istedim.
Bütçem yukarıda görmüş olduğunuz gibi 3000$'ı aşmayacak şekilde belirlidir.

Aradığım özellikler;
500 GB'tan az olmayacak şekilde sadece SSD depolama.
1080P 60Hz yansıtmaz ekran.
En az 8 GB DDR4 RAM. Yükseltmeyi düşünmüyorum oyüzden 12-16GB da olabilir.
1080P'de en azından medium grafiklerde rahat oyun oynayabileceğim bir ekran kartı.
6 Core(12 thread) ya da 8 Core(16 thread) güzel bir işlemci, mümkünse güzel bir Ryzen.

Laptop markaları hakkında o kadar bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.
3000 dolar demişsin. Yurt dışından mı alacaksın?

Eğer amaçlarlarınız 1080p medium akıcı oyun oynamak vs. ise 3000$ aşırı fazla. Gerçekten çok fazla. Eğer 3000$'lık bir laptop alırsanız o fiyata RTX 2080'li laptop bile gördüm, ki o kartla 1080p ultra'da 144Fps'den fazlasını alırsınız, sizin beklentilerinizin, hatta söylediğinize göre ihtiyaçlarınızın da çok üstünde. Laptoarda 8 core 16 Thread bulmak zor olabiliyor, yine de bakarım. Yani demek istediğim şey bence o kadar vermeyin. Ha dersenkz ki ben 3000$'ı gözden çıkarmıştım, beklentimin üstündeki özellikler beni sevindirir, o zaman size iki farklı model atayım. Biri 3000$, biri de 1300$ civarı.
Monster'ın kendi sitesinden depolamayı özelleştirebilirsiniz.

Bütçe üst sınırım bugün bu kadar oldu, daha önce yine burdan araştırıyorum ve bi abi mimarlık okuyacakmış. Arkadaşı tasarım için monster bir notebook almış ama dediğine göre gta5 te falan mavi ekran yemiş.
Oyüzden biraz soğdum monster'dan.

Ama kullanan varsa ve deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum.

Bütçe üst sınırım bugün bu kadar oldu, daha önce yine burdan araştırıyorum ve bi abi mimarlık okuyacakmış. Arkadaşı tasarım için monster bir notebook almış ama dediğine göre gta5 te falan mavi ekran yemiş.
Oyüzden biraz soğdum monster'dan.

Ama kullanan varsa ve deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum.

3.000 $ bütçe ile alınabilecek en iyi laptop Alienware m17'dir bence

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı