1500-3000 TL'ye Asus H97 ve R7 240 Tabanlı Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben her yaz Amerika'ya gidiyorum. Gitmişken elbette boş gelmek olmaz. En iyisi şöyle iyi bir oyun PC toplamak istedim. Bütçe 1500 TL. Hemen az demeyin, burda 3000 TL'lik PC'yi ben orda Amazon'dan 580 Dolar'a topladım. Elbette eksiklerim vardır bir de tam olarak anlamıyorum, bu ilk toplayışım oluyor. Şu anki PC'yi bilgisayarcıya toplatmıştık. 1000 TL'ye istediğim oyunları oynayabiliyorum fakat low-medumda ondan toplayım dedim. Şimdi her şeyi Amazon'dan toplayacağım, kargo ücretsiz zaten. İşte topladıklarım uyumluluk hakkında tek sorunum ekran kartı, bu ekran kartı anakarta uyumlu herhalde eğer yanlış yere bakmadıysam;
Anakart: Amazon.com: Asus H97-PLUS HDMI, SATA 6Gb/s, USB 3.0 ATX DDR3 1600, LGA 1150 Motherboards: Computers & Accessories
Ekran kartı:Amazon.com: Sapphire Radeon R7 240 2GB DDR3 HDMI/DVI-D/VGA with Boost PCI-Express Graphics Card 11216-00-20G: Computers & Accessories
Ekran kartının sitesinde sistem gereksinimleri şunlar;
  • PCI Express® based PC is required with one X16 lane graphics slot available on the motherboard.
  • 1024MBMinimum of system memory.
  • Installation software requires CD-ROM drive.
  • DVD playback requires DVD drive.
  • Blu-ray™ / HD DVD playback requires Blu-ray / HD DVD drive.
  • 400 Watt Power Supply is required.
Anakart ise bu;

Genişleme Yuvaları
  • 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 mode, Gri)
  • 1 x PCIe 2.0 x16 (max at x4 mode, Siyah) *1
  • 2 x PCIe x1
  • 2 x PCI
Herhalde doğru yere baktım ama dediğim gibi ilk toplayışım bilmiyorum. Sitelerini de veriyim, siz bir kontrol edin isterseniz.
Ekran kartı: www.sapphiretech.com: SAPPHIRE R7 240 2GB DDR3 WITH BOOST
Anakart: Anakart - H97-PLUS - ASUS
Sistemden devam ediyorum;
İnşallah yaza kadar düşer biraz. :D
Bir de şu sorun var, Amerika'dan 3 kişi geleceğiz onlara hiçbir şey taşıtmıcam zaten. Sadece ben RAM, işlemciyi, SSD yi, hard diski elimde getireceğim poşete koyup. Anakartı, ekran kartını, kasayı da sert plastikten olan valize sokmaya çalışacağım. İşte sorun o, kasa valize sığar mı? 3-4 valiz var ama bir tarafına bir şey olursa diye de kasayı Türkiye'den almayı düşünmüyo da değilim çünkü üstüne 20 tane valiz atacaklar. Ha bir de güç kaynağı 600-650W olacak fakat onu Amerika'dan almayı düşünmüyorum çünkü orasının elektriği 220v, Türkiye 110v ya da böyle 20tl'ye falan dönüştürücü varsa öyle de alabilirim. 650W olanı 35 Dolar. Şimdiden herkese yardımları için teşekkür ediyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amerika'dan aldığınızda garantisi olmayacak. Garanti gerektirmeyecek olan (kasa, klavye, mouse) parçaları alın sadece bence. Ya da EVGA ekran kartı ve PSU alabilirsiniz. EVGA'in Uluslararası garantisi var.

Garanti sorun olmaz, Amerika'da yaşayan akrabalarım var, onlara gönderirim. Zaten pek de sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı