1500 Euro Gaming laptop önerisi

Eki Görüntüle 1412014

Bu ikisi arasında kaldım. Hangisini almalıyım oyun icin?

Lenovo da 3070 var herhalde. 3060 lıla 1100-1300 arası oluyor çünkü. Legion al derim. Ama yeni nesilleri beklemen çok daha iyi olur. AMD 6. nesil ve Intel 12. nesil bir laptop alsan daha iyi olur bu kadar para vermişken.

Yoo çok da büyük bir fark değil bizdeki 1000 TL ile eş değer onlardaki o fark. Asgari ücretleri oranla anlarsın.
Para değeri denen bir şey var. Bizde 1000 TL ile maksimum ne yapabilirsin ki? O yüzden 1000 lira daha çıkıp bunu alırım dersin, ama adamın 500 euro'ya yapabileceği çok şey var.

Para değeri denen bir şey var. Bizde 1000 TL ile maksimum ne yapabilirsin ki? O yüzden 1000 lira daha çıkıp bunu alırım dersin, ama adamın 500 Euro'ya yapabileceği çok şey var.

Her ay FIFA'ya harcadığım paradan bahsediyorsun. Benim için parasal değer olarak da çok bir şey ifade etmiyor açıkçası 500 euro. İspatta edebilirim. Ayrıca parasal değer olarak bakacaksan 500 euro vs 8900 TL bakacaksın. Ama alım gücü olarak bakacaksan eğer dediğim oranla tamamen orantılı. Ayrıca 5-6 sene kullanacağın ürün için de 500-1000 euronun da lafını yapmazsın. Akşam yemeğe gideceksin X restorantı 100 TL'ye doyarsın y restorantı 1000 TL'ye doyarsın değmez aradaki farka dersin anlarım ama bu tek kullanımlık değil. 5-6 yıl kullanacak. Gerçekten iyi cihaz için 5000 euro da verirsin.

Yoo çok da büyük bir fark değil bizdeki 1000 TL ile eş değer onlardaki o fark. Asgari ücretleri oranla anlarsın.

Hiçbir özelliğinden bahsedilmemiş cihazın. Neye göre bunu al dedin? 30 series demiş. 30 ne kaç? 3050 mi ne? i5 gen 6 demiş.6. nesil i5 mi kaldı dünyada.

Özelleştiriyorsun kardeşim istediğin gibi işlemci ekran kartı seçiyorsun. Soğutması en iyi laptop

Özelleştiriyorsun kardeşim istediğin gibi işlemci ekran kartı seçiyorsun. Soğutması en iyi laptop.

Almancam olmadığı için kusura bakma oysa 7 milyar 999 milyon insan Almanca konuşuyor sen de haklısın 7 999 999 999 kişinin bildiği yerde bir tek benim bilmemem ayıp.

Her ay FIFA'ya harcadığım paradan bahsediyorsun. Benim için parasal değer olarak da çok bir şey ifade etmiyor açıkçası 500 euro. İspatta edebilirim. Ayrıca parasal değer olarak bakacaksan 500 euro vs 8900 TL bakacaksın. Ama alım gücü olarak bakacaksan eğer dediğim oranla tamamen orantılı. Ayrıca 5-6 sene kullanacağın ürün için de 500-1000 euronun da lafını yapmazsın. Akşam yemeğe gideceksin X restorantı 100 TL'ye doyarsın y restorantı 1000 TL'ye doyarsın değmez aradaki farka dersin anlarım ama bu tek kullanımlık değil. 5-6 yıl kullanacak. Gerçekten iyi cihaz için 5000 euro da verirsin.
Hocam siz parayı her ay Fifa'ya atıyorsunuz diye az bi para olmuyor. Bizim alım gücümüz düşük olduğu için 500 birim para küçük bir para gibi görünüyor, oysa ki yurtdışında büyük bir para. Misal Amerika'da IPhone 13 modelleri 1200 dolar civarındaydı sanırım, ama Amerika'da herkes 1200 birim paraya Iphone alalım demiyor, çünkü 1200 birim para onlara çok büyük bir para gibi geliyor, ki haklılar da. Sokakta büyük çoğunlukta IPhone X benzeri veya Samsung'un orta kesim telefonları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı