1500₺ ile sistem yükseltmesi önerisi

@oztaspro

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence r3 3200 g daha fazla performans veriyor hocam

Gtx 650 daha mı fazla performans veriyor acaba ya, kararsız kaldım biraz.
Bence
Benim aslımda bütçem 1700₺ gibi bir şeydi, harçlıklarımla alıyordum, babama sorayım, eğer kabul ederse işlemcide babamdan olsun :) olmasa i5 2400 ile devam ederim.
Umarım alabilirsin harika kombo olur.

O işlemci darboğaz yapmaz o karta.

GTX 1650 ile kullanan var hala taş gibi bir işlemci.

2-3 ay sonra AM4 soketli ryzen işlemcili bir sistem toplayacağım.
O zamana kadar idareten bir sistemim olsun istedim.
Elimde ki sistemim şu şekilde;
-İşlemci: İntel pentium d820

-Ekran kartı: AMD Radeon Hd 5450

-Anakart: Foxconn P4M9007 Mb Series

-2.5GB Ram 600 mhz civarında olması lazım

Bu sistem bile bana yetiyor da lol de biraz daha fazla fps almak için ramimi, ve işlemcimi yükseltsem benim için yeterli olacağını düşünüyorum.
Win 8'e geçiş yapacağım hemde, win 7 de artık hiç bir şey desteklemiyor çünkü.
2.5GB Ram de çok az kalıyor, ssd de yok sistemde, çok zorlanıyor.
(Yeni sistem alana kadar oynayacağım oyunlar sadece lol, arada bir de pes 13, nfs felan oynarım)

İşlemci:https://shbd.io/s/AylQQfXX 500₺
Anakart: https://sahibinden.com/1111163709 500₺ (İlanı güncellemiş,sadece anakartıda satıyor)
Ram: https://www.google.com/aclk?sa=l&ai...hUKEwj-mcPVhuyCAxVWYPEDHdgbD6IQww8IoAo&adurl=
(İkinci el ve sıfır fiyatları aynı, sıfır almak daha mantıklı)

Şöyle bir sistem yaptım, beni fazlasıyla idare eder yeni sistem alana kadar.Siz ne dersiniz alayımmı bu şekilde?
@Yiğitt35

200₺ var sadece, çok farkı yoksa almayayım. İdareten bri şey olacağı için fazla para harcamakta istemiyorum işi doğrusu.
Benim D820'den daha fazla FPS vereceği kesin ama değil mi hocam?
Arada ki farkı hissettirir yani galiba?

Aradaki farkı hissettirir, dediğim gibi aradaki farka değecek bir şey yok ortada. Bir de idarelik kullanacaksınız madem, i5 2400 Kullanın geçin bence.

Aradaki farkı hissettirir, dediğim gibi aradaki farka değecek bir şey yok ortada. Bir de idarelik kullanacaksınız madem, i5 2400 Kullanın geçin bence.
Hocam bu ramlerin hangisi alayım, mhz ler de aynı, markada, ddr da.Farkları nedir, hangisini alayım?

Dosya Ekleri

• IMG_20231130_195032.jpg
    IMG_20231130_195032.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20231130_195017.jpg
    IMG_20231130_195017.jpg
    137,2 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20231130_194956.jpg
    IMG_20231130_194956.jpg
    94,4 KB · Görüntüleme: 9
İkinci elden bakın yine, oradan almayın. Dolap Sahibinden RAM kaynıyor :)
Fiyatları aynı diye sıfır bakıyorum hocam.50₺ gibi bi fark var madem, sıfır alayım.
İkinci elleride 250-300 arası gidiyor.
Bir model önerebilirmisiniz, alacağım hemen. Farklarının ne olduğunu ben pek anlamadım.

@Yiğitt35
Bu adam ikisini set olaral satıyor hocam, 780₺ ye düştü fiyatta, iki kere kargo parasıda vermemiş olurum hemde, birlikte olmasıda iyi oldu.Alayımmı sizce ?

Fiyatları aynı diye sıfır bakıyorum hocam.50₺ gibi bi fark var madem, sıfır alayım.
Bir model önerebilirmisiniz, alacağım hemen. Farklarının ne olduğunu ben pek anlamadım.

@Yiğitt35
Bu adam ikisini set olaral satıyor hocam, 780₺ ye düştü fiyatta, iki kere kargo parasıda vermemiş olurum hemde, birlikte olmasıda iyi oldu.Alayımmı sizce ?
Hocam ben e3 1220 v2 olarak değişicem işlemciyi, internet test videolarına baktım, valorant da 60 fps veriyor, i5 2400 vermiyor.
300₺ fark var pekte önemli değil.

@Yiğitt35

Hocam ben e3 1220 v2 olarak değişicem işlemciyi, internet test videolarına baktım, valorant da 60 fps veriyor, i5 2400 vermiyor.
300₺ fark var pekte önemli değil.
Veya 2400'ümü alsam, kararsız kaldım biraz ya :D
Siz ne dersiniz?

@Yiğitt35
https://sahibinden.com/1111163709
(780₺)

(290₺)

Hocam bunları aldım, 1200₺ ye gelecek kargo parasıyla birlikte.
Para biriktirdiğimde ekran kartıda alırım bitane, tamamlanır sistemim.
Teşekkür ederim yardımınız için😊

Son düzenleme:

Geri
Yukarı