1500 ₺'niz olsa ne alırdınız?

Bu da izinsiz ve gizlice olmaz mı? Saksıları çalıştıralım lütfen. Yolda 1500 TL düşürsen adama al kardeşim hayrını gör mü dersin? Ayrıca bulmak değil harcamak diyorum.

Sahibinin bulunması imkansız senaryosuna göre kimseye al hayrını gör dememe gerek yok düşüren taraf ben olsam mesela.

@Karamurselee Sahibi belli olan bir parayı aldığında hırsızlık oluyor. Sahibi belli olmayan bir parayı bulduğunda para bulmuş oluyorsun. Hırsızlık olmuyor. Ayrıca senaryoda göre de sahibinin bulunması imkansız diyor.

Sizin takıldığınız yere bak. Düşünsel deneyde bile duyar kasıyorlar. Gerçekte para bulsalar yerden bir hışımla alırken heyecandan parayı yırtarlar...

Sahibinin bulunması imkansız senaryosuna göre kimseye al hayrını gör dememe gerek yok düşüren taraf ben olsam mesela.

@Karamurselee sahibi belli olan bir parayı aldığında hırsızlık oluyor. Sahibi belli olmayan bir parayı bulduğunda para bulmuş oluyorsun. Hırsızlık olmuyor. Ayrıca senaryoda göre de sahibinin bulunması imkansız diyor.

Sizin takıldığınız yere bak. Düşünsel deneyde bile duyar kasıyorlar. Gerçekte para bulsalar yerden bir hışımla alırken heyecandan parayı yırtarlar...

Hocam seninle tartışmayacağım. Evet benim tek derdim bu forumda daha fazla beğeni alıp iyi biri gibi görünmeye çalışmam. (!)

Geri
Yukarı