1500 ₺ PC toplama

Valla 450 tl ye işlemci alcaktım 300 tl farkla daha iyisini almamı öneriyorsun, dalga mı geçiyorsunuz, ayrıca internette testleri var kendi içinde Vega 3 ekran kartı var CSGO'da 90 'la 180 arası bi fps veriyor.
Aynı fiyatla daha iyisi olur mu diye sordum.
Dostum ''şu kadar ekleyip bunu al'' yazanlar bitmedi bir türlü, yapacak bir şey yok.

APU sistemde 4 GB Ram kullanılmaz yoksa acı çekersin. HDD potansiyel olarak bozulmaya meyilli hatta forumda bununla alakalı Recep ağabeyin açtığı bir konuda vardı. Kasa-PSU ise berbat kesinlikle tavsiye etmiyorum. Anakart ise O.C yapmayacaksan bile en azından B450M S2H modelini al.

APU sistemde 4 GB Ram kullanılmaz yoksa acı çekersin. HDD potansiyel olarak bozulmaya meyilli hatta forumda bununla alakalı Recep ağabeyin açtığı bir konuda vardı. Kasa-PSU ise berbat kesinlikle tavsiye etmiyorum. Anakart ise O.C yapmayacaksan bile en azından B450M S2H modelini al.
Arkadaş 2 adet alacağını belirtmiş.

Dostum ''şu kadar ekleyip bunu al'' yazanlar bitmedi bir türlü, yapacak bir şey yok.
Haklısın, ya bişey soracaktım abi, şimdi bu sistemde harici bi ekran kartı yok. Bu sisteme 300W yeter mi?
Babam kızıyor biraz 400W filan fazla elektrik yer diye.
2 tane alacağım

Bir çok oyunu kaldırmaz CS:GO 30-40 FPS alırsın bence paranı biriktir al
Athlon 3000G 2x4 GB 3000 MHz RAM ile CS:GO'da 160-200 FPS veriyor. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz.
Merhaba, ben cihaz.tv'nin topladığı 1500₺ PC toplama (Apu sistem) adlı videoadan yola çıkarak ,bazı parçaları değiştirerek bir PC topladım.
Henüz daha almadım çünkü parçaların birbirine uyumlu olduğuna tam olarak emin değilim.
•Aşağıdaki linkleri verilen bilgisayar parçaları birbirine uyumlu mudur?
•Daha ucuz yada aynı fiyatta daha iyi olan herhangi bir parça var mıdır uyacak şekilde?
İşlemci: AMD Athlon 3000G
Depopark: AMD Athlon X4 3000G 3.5ghz 5mb 2çekirdekli AMD Radeon Vega 3 Graphics AM4 35w
N11:
Abi bu işlemcilerin depopark olanında X4 yazıyor ama bilemedim bir farkı var mıdır?
Anakart:
Gigabyte GA-A320M-H AM4 DDR4 mATX
N11:
Ram:
Crucial Basics CT4G4DFS8266 4 GB DDR4 2666 MHz CL19 Ram (2 tane olacak)
N11:
Hdd: Western Digital AV-GP WD3200AVVS 320 GB HDD
N11:
Kasa:Frisby FC-2925B 12cm Fanlı Micro ATX / ATX Bilgisayar Kasası +PSU (400W seçicem abi)
N11:
Ekran kartı (Dahili)
Psu(Kasada var)
Cevaplarsanız çok sevinirim, hemen almayı düşünüyorum.
Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lütfen bu kanala güvenmeyin. Size hemen bir şey ayarlayıp geliyorum.

@mr.esat
Size şöyle bir şey hazırladım:

PSU: 194 TL.

Kasa: 275 TL.

Kasa + PSU: 475 TL.

Anakart: 384 TL.

Athlon 3000G: 413 TL.

Crucial Basics 4 GB 2400 MHz RAM: 123 TL.

500 GB SATA III HDD: 120 TL.

Sistem toplamda 1563 TL oldu.

1024x768 Low ayarlarda 60-80 FPS aralığında oynanabilir. Windows 8.1 kurmanızı öneririm. RAM'leri X.M.P. ile 2933 MHz yaparsanız güzel olur. Gelecekte 300 TL biriktirirseniz, 123 TL'ye yine aynı RAM'lerden alır, yanına da 173 TL'ye 120 GB WD Green SSD alır ve Windows'u kurarsınız. iGPU kendine 2 GB RAM alacağı için 2 GB RAM'iniz olacak, çözünürlük düşünce stabil bir oyun keyfi yakalarsınız.

WD Green: Western Digital 120 GB Green WDS120G2G0A 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:

Geri
Yukarı