1500 ₺ PC toplama

mr.esat

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben cihaz.tv'nin topladığı 1500₺ PC toplama (Apu sistem) adlı videoadan yola çıkarak ,bazı parçaları değiştirerek bir PC topladım.
Henüz daha almadım çünkü parçaların birbirine uyumlu olduğuna tam olarak emin değilim.
•Aşağıdaki linkleri verilen bilgisayar parçaları birbirine uyumlu mudur?
•Daha ucuz yada aynı fiyatta daha iyi olan herhangi bir parça var mıdır uyacak şekilde?
İşlemci: AMD Athlon 3000G
Depopark: AMD Athlon X4 3000G 3.5ghz 5mb 2çekirdekli AMD Radeon Vega 3 Graphics AM4 35w
N11:
Abi bu işlemcilerin depopark olanında X4 yazıyor ama bilemedim bir farkı var mıdır?
Anakart:
Gigabyte GA-A320M-H AM4 DDR4 mATX
N11:
Ram:
Crucial Basics CT4G4DFS8266 4 GB DDR4 2666 MHz CL19 Ram (2 tane olacak)
N11:
Hdd: Western Digital AV-GP WD3200AVVS 320 GB HDD
N11:
Kasa:Frisby FC-2925B 12cm Fanlı Micro ATX / ATX Bilgisayar Kasası +PSU (400W seçicem abi)
N11:
Ekran kartı (Dahili)
Psu(Kasada var)
Cevaplarsanız çok sevinirim, hemen almayı düşünüyorum.
Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben cihaz. TV'nin topladığı 1500₺ PC toplama (APU sistem) adlı videoadan yola çıkarak, bazı parçaları değiştirerek bir PC topladım.
Henüz daha almadım çünkü parçaların birbirine uyumlu olduğuna tam olarak emin değilim.
•Aşağıdaki linkleri verilen bilgisayar parçaları birbirine uyumlu mudur?
•Daha ucuz ya da aynı fiyatta daha iyi olan herhangi bir parça var mıdır uyacak şekilde?
İşlemci: AMD Athlon 3000G
Depopark: AMD Athlon X4 3000G 3.5ghz 5mb 2çekirdekli AMD Radeon Vega 3 Graphics AM4 35w
N11:
Abi bu işlemcilerin depopark olanında X4 yazıyor ama bilemedim bir farkı var mıdır?
Anakart:
Gigabyte GA-A320M-H AM4 DDR4 mATX
N11:
RAM:
Crucial Basics CT4G4DFS8266 4 GB DDR4 2666 MHz CL19 RAM (2 tane olacak)
N11:
HDD: Western Digital AV-GP WD3200AVVS 320 GB HDD
N11:
Kasa: Frisby FC-2925B 12cm Fanlı Micro ATX / ATX bilgisayar Kasası +PSU (400W seçeceğim abi)
N11:
Ekran kartı (Dahili)
PSU(Kasada var)
Cevaplarsanız çok sevinirim, hemen almayı düşünüyorum.
Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yapacaksınız?

Bence bu sistemi alma çünkü bu sistem günümüz oyunları için çok yetersiz işlemci olarak 299 TL farkla bunu almanı öneririm.

.

Ayrıca RAM'lerinde çok düşük onun yerine 177 TL daha verip bunu alabilirsin.

.

Son olarak sisteminde harddisk tercih etmişsin yeni nesil sistemler için kesinlikle yetersiz bir tercih onun yerine 248 TL farkla bu M.2 SSD'yi alabilirsin

.

Söylediğim parçaları alıp almamak sana kalmış ama senin seçtiğin parçalar seni 2 yıl bile götürmez. Benim söylediğim parçalar da çok iyi değil çünkü anladığım kadarıyla düşük bütçeli bir sistem istiyorsun en azından onları almaktan iyidir yine de sen bilirsin benim yazdığım o 3 parçayı alırsan 748 TL daha fazla para ödeyeceksin.

Oyun oynacağım, ama düşük grafikte.

Birçok oyunu kaldırmaz CS:GO 30-40 FPS alırsın bence paranı biriktir al.

Bence bu sistemi alma çünkü bu sistem günümüz oyunları için çok yetersiz işlemci olarak 299 TL farkla bunu almanı öneririm.

.

.

Son olarak sisteminde harddisk tercih etmişsin yeni nesil sistemler için kesinlikle yetersiz bir tercih onun yerine 248 TL farkla bu M.2 SSD'yi alabilirsin.

.

Söylediğim parçaları alıp almamak sana kalmış ama senin seçtiğin parçalar seni 2 yıl bile götürmez. Benim söylediğim parçalar da çok iyi değil çünkü anladığım kadarıyla düşük bütçeli bir sistem istiyorsun en azından onları almaktan iyidir yine de sen bilirsin benim yazdığım o 3 parçayı alırsan 748 TL daha fazla para ödeyeceksin.

256 GB SSD yetmez 20 GB Win 10 var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu açan arkadaş 1500₺'ye daha iyisi toplanabilir mi, parçalar uyumlu mudur diye sormuş. ''Üstüne ekleyip şunu al'' önerisi istememiş.

@mr.esat Dostum anakartını bununla değiştirebilirsin.
MSI A320M-A Pro
Artan 70₺ ile de bu kasayı almanı tavsiye ederim. Çünkü bilgisayarda PSU çok önemlidir. Tüm parçalara enerjiyi veren bileşendir. Frisby PSU'lardan uzak dur.
Aerocool Streak 500W
Geri kalan parçalar güzel, 1500₺'ye iyi bir fiyat/performans sistemi olmuş.

.

.

Son olarak sisteminde harddisk tercih etmişsin yeni nesil sistemler için kesinlikle yetersiz bir tercih onun yerine 248 TL farkla bu M.2 SSD'yi alabilirsin

.

Valla 450 tl ye işlemci alcaktım 300 tl farkla daha iyisini almamı öneriyorsun, dalga mı geçiyorsunuz, ayrıca internette testleri var kendi içinde Vega 3 ekran kartı var CSGO'da 90 'la 180 arası bi fps veriyor.
Aynı fiyatla daha iyisi olur mu diye sordum.
Alacağı sistem zaten en kötü grafiklerde bile kasar ama kendi bilir ben karışamam?
Karışma o zaman, bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz, 8k çözünürlükte mi oynayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı