1500 TL 144Hz monitör önerisi

3.seçenek demiş çoğunuz o monitörü kullanan birisi olarak söylüyorum evet güzel bir monitör ancak VA panel ve ghosting sorunu kabul edilenden çok daha fazla ayarlardan düşürülüyor, Smart respond: Faster ve mrpt 15+ olunca ancak Mrpt'yi açınca ekran parlaklığı ciddi olarak düşüyor tam olarak 144Hz 1ms olunca da ekran parlaklığı 75Nit'e kadar düşüyor, gefce oynuyorsanız iyi ancak sabahları asla yeterli olmuyor sabahlar mrpt: 12-15 arasında iyi rahat görünüyor her yer ancak 1Ms'ten 4Ms'e falan çıkıyor ve dediğim gibi parlaklığı zayıf, FreeSync açarsanız ghosting sorunu ortadan kalkıyor ancak bu sefer de monitör 5-6MS sularında ancak 320nit parlaklığa ulaşıyor ki çoğu ortalama monitörden az da olsa daha fazla.

3.seçenek demiş çoğunuz o monitörü kullanan birisi olarak söylüyorum evet güzel bir monitör ancak VA panel ve ghosting sorunu kabul edilenden çok daha fazla ayarlardan düşürülüyor, Smart respond: Faster ve mrpt 15+ olunca ancak Mrpt'yi açınca ekran parlaklığı ciddi olarak düşüyor tam olarak 144Hz 1ms olunca da ekran parlaklığı 75Nit'e kadar düşüyor, gefce oynuyorsanız iyi ancak sabahları asla yeterli olmuyor sabahlar mrpt: 12-15 arasında iyi rahat görünüyor her yer ancak 1Ms'ten 4Ms'e falan çıkıyor ve dediğim gibi parlaklığı zayıf, FreeSync açarsanız ghosting sorunu ortadan kalkıyor ancak bu sefer de monitör 5-6MS sularında ancak 320nit parlaklığa ulaşıyor ki çoğu ortalama monitörden az da olsa daha fazla.

Şimdiki aklın olsa ne alırdın

Şimdiki aklın olsa ne alırdın.

2.seçenekteki çok hoşuma gitti ancak sorunlu panel diyorlar ben bütçemi biraz daha çıkarıp.

AOC 24G2U 23.8'' 1ms 144Hz HDMI/DP/VGA Full HD Gaming (Oyuncu) IPS Monitör - incehesap.com

Bunu almayı denerdim, herkes çok beğenmişti bunu 1m+ yabancı YouTuber'lar renk ayarı hızı falan müthiş ancak bütçeni biraz fazla zorlayabilir.

O kadar bütçen yoksa ve IPS panel istiyorsan da.

Asus VP249QGR 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Bu da çok güzel ancak benim monitörüm de kötü değil çok memnunum VA panel olduğu için müthiş renkleri var ve gözleri yormuyor.

2.seçenekteki çok hoşuma gitti ancak sorunlu panel diyorlar ben bütçemi biraz daha çıkarıp.

AOC 24G2U 23.8'' 1ms 144Hz HDMI/DP/VGA Full HD Gaming (Oyuncu) IPS Monitör - incehesap.com

Bunu almayı denerdim, herkes çok beğenmişti bunu 1m+ yabancı YouTuber'lar renk ayarı hızı falan müthiş ancak bütçeni biraz fazla zorlayabilir.

O kadar bütçen yoksa ve IPS panel istiyorsan da.

Asus VP249QGR 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Bu da çok güzel ancak benim monitörüm de kötü değil çok memnunum VA panel olduğu için müthiş renkleri var ve gözleri yormuyor.

Konuyla alakasız sorum olacak. Benim laptopumda Display Port yok, Mini Display Port'u var, dönüştürücü alacağım. Bu dönüştürücü yüzünden HZ kaybeder miyim veya drop yer miyim.
.
.
Aklıma soktun o AOC'u alacağım :)

Konuyla alakasız sorum olacak. Benim laptopumda Display Port yok, mini Display Port'u var, dönüştürücü alacağım. Bu dönüştürücü yüzünden HZ kaybeder miyim veya drop yer miyim?

Aklıma soktun o AOC'u alacağım :)

Hayır dönüştürücü HZ kaybettirmez, ahaha iyi seçim olur AOC.
Şu zamanda IPS panel bile bana kötü gelirken VA panel almayınız. Yakında mini-LED paneller gelirse bayram edeceğim.

IPS panel bile kötü geliyor? TN VA IPS dışında panel mi var? OLED'de almayı düşünmezsiniz herhalde oyun için. VA güzel bir panel olursa çok da iyi olur en ucuz IPS panel alacağına orta-üst VA alırsın daha kaliteli olur IPS'te de VA kadar olmasa da ghosting sorunları var ve orta-üst VA en ucuz IPS'ten daha iyi olacaktır. Benim monitörüm 144Hz 1ms için orta segment bir VA panel ve out-of-box tecrübesinde ghosting var ancak Smart Respond'u faster yaparsanız ve mrpt açarsanız çok ciddi oranda düşüyor neredeyse görülmeyecek seviyede mrpt ekran parlaklığını düşürür eğer onu da istemezseniz FreeSync açarsınız yine ghosting sorunu kalmıyor ve orta-üst bir VA panelin renkleri ucuz IPS'ten iyi olacaktır özellikle de normal kontrast oranlarında.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı