1500 TL 144Hz monitör önerisi

Lonir

Centipat
Arkadaşlar bütçe olarak maksimum 1500 TL'ye çıkabilirim,
Panel olarak VA tercihinde bulunmak istiyorum sebebi renk görünüşüne değer veriyorum, TN alacak kadar "Pro" bir oyuncu değilim ve öyle bir hedefim de yok "casual" diyebileceğimiz bir oyuncuyum.
İsteklerim:
144Hz
1080P
1ms(belki esneyebilirim)

Dikkatinizi çekmek istediğim nokta alacağım monitöre ekstra Display Port alacaksam fiyatı 1500 TL olmasın rica ediyorum.

Ben iki monitör buldum birisi Samsung'un 144 Hz 4 GTG msli monitörü;

İkincisi de ViewSonic'ten;

Monitörü fiziksel olarak almak daha çok işime gelir ölü piksel testi açısından, yardımlarınızı bekliyorum.
Bütçe zorlamak istemiyorum.

Sistemim:
İşlemci: Intel i5 9400F
Anakart: ASUS EX-H310M-V3 r2.0
Ekran kartı: ASUS Dual GTX 1660 OC Evo
RAM: (2x8) 16 GB Corsair Vengeance DDR4 3000 MHz
SSD: James Donkey 240 GB harddisk: WD Blue 500GB
Güç kaynağı: Cooler Master MWE Gold 750W 80+ Gold Full modüler Kasa: Dark N10 Pro

Samsung MK 11 hediye veriyormuş. ViewSonic panel bilgisini göremedim. Bence ViewSonic 1ms olması avantaj.

Öneririm. IPS panel > VA panel > TN panel (VA ve IPS duruma göre yer değiştirebilir ama genel olarak böyle.)

Benim de şu an kullandığım monitördür bende tavsiye ederim.

Viewsonic alınır 1 MS. Ve GYSNC destekli kart ile uyumlu. Ama ASUS olan da iyi sadece eski tip.
Eaki tipten kastınız nedir acaba?
Samsung 1 ölü piksel bile olsa müdahale etmiyor. 5 ölü pikseli geçmesi lazım. Kesinlikle Samsung tavsiye etmiyorum.
Teşekkür ederim, Samsungu listemden çıkarıyorum.
Öneririm. IPS panel > VA panel > TN panel (VA ve IPS duruma göre yer değiştirebilir ama genel olarak böyle.)
Evet bu modeli de gözüme kestirmiştim. Memnun musunuz? Ne kadardır kullaniyorsunuz?

Evet bu modeli de gözüme kestirmiştim. Memnun musunuz? Ne kadardır kullaniyorsunuz?

Ben kullanmıyorum fakat arkadaşımda vardı. Evine gittiğimde gerek renkler olsun gerek oyun performansı olsun çok beğendim. Sonuçta ASUS kalitesi. Burada da kullanan bir arkadaş var yukarıda yazmış ona tecrübelerini sorabilirsiniz.
@sekerr beyin eskiden kastı monitörün piyasaya çıkış tarihinin (tanıtılma tarihi) 2017-2018 civarında olmasıdır diye düşünmekteyim.

Arkadaşlar bütçe olarak maksimum 1500 TL'ye çıkabilirim,
Panel olarak VA tercihinde bulunmak istiyorum sebebi renk görünüşüne değer veriyorum, TN alacak kadar "Pro" bir oyuncu değilim ve öyle bir hedefim de yok "casual" diyebileceğimiz bir oyuncuyum.
İsteklerim:
144Hz
1080P
1ms(belki esneyebilirim)

Dikkatinizi çekmek istediğim nokta alacağım monitöre ekstra Display Port alacaksam fiyatı 1500 TL olmasın rica ediyorum.

Ben iki monitör buldum birisi Samsung'un 144 Hz 4 GTG msli monitörü;

İkincisi de ViewSonic'ten;

Monitörü fiziksel olarak almak daha çok işime gelir ölü piksel testi açısından, yardımlarınızı bekliyorum.
Bütçe zorlamak istemiyorum.

Sistemim:
İşlemci: Intel i5 9400F
Anakart: ASUS EX-H310M-V3 r2.0
Ekran kartı: ASUS Dual GTX 1660 OC Evo
RAM: (2x8) 16 GB Corsair Vengeance DDR4 3000 MHz
SSD: James Donkey 240 GB harddisk: WD Blue 500GB
Güç kaynağı: Cooler Master MWE Gold 750W 80+ Gold Full modüler Kasa: Dark N10 Pro

Sepette indirim var tam 1500'e denk geliyor. Bir bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı