1500 TL AMD Kaveri Sistem Tavsiyesi

ferdir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Forumda yeniyim, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Bir tanıdığımıza vatandan bir bilgisayar uzmanına 1000 TL gibi bir butçeyle sadece kasa topladık. Crysis 3'ü en baba parçalı bölümünde maximum ayarlarda çalıştırdı. Yaklaşık bir senedirde kullanıyorlar. Orda bilgisayarı toplayan adam, apu mu kaverimi birşeyler demişti. İşten vakit bulamıyordum ve eski videolarda recep abinin de APU ve kaveri terimlerini kullandığını hatırlıyorum.

Paramı biriktirdim ve benimde 1500 TL sadece kasa butçem var. Bana her oyunu oynatabilecek (en çok GTA 5 istiyorum :) ) bir sistem. 1000 TL'lik kasa Crysis 3'ü maximumda oynatıyorsa bana lütfen 500 TL fazla koyduğumda bundan fazlasını alabileceğim bir kasa toplamada yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkür ederim. :)

Her oyunu maximumda oynatma takıntım yok. Eklemeyi unuttum sadece akıcı olsun yeter :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun şu ki 1 sene önce 1000 TL'ye toplanabilen sistem bugün 1500 TL'ye toplanabiliyor. Bunun sebebi de TL'nin değerinin düşmesi.

Bu sisteme bakabilirsin:

F/P Giriş Seviyesi Oyun Sistemi
İşlemciIntel Pentium G3258AMD A10-7850K
AnakartAsus H81M-PlusAsus A88XM-A
Ekran KartıAsus R7 265 DCU2Tümleşik R7 GPU
Ortak Bileşenler
BellekG.Skill RipjawsX F3-12800CL9D-8GBXL
HDDSeagate Barracuda 1TB 7200 RPM
DVD-RWASUS DRW-24F1ST
MonitörAsus 18.5″ VS197N
Klavye/FareMicrosoft Wired Desktop 400
KasaCooler Master CMP-350
Güç KaynağıKasaya dahil 500 Watt
CPU SoğutucuStok Soğutucu
Toplam628$ + KDV563$ + KDV
1696₺ + KDV1520₺ + KDV
[TBODY] [/TBODY]

Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim Recep abi. Senin önerinle,haftasonu bu parçaları alıyorum. Bir kaç sorum daha olacak,meşgul ediyorsam kusura bakma abi. :) Bu sisteme 120 gb SSD taksam,ve fm2 sokete uyumlu 'Cooler Master Hyper LGA'işlemci soğutucu alsam,nasıl olur?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı