1500 TL AMD Tabanlı Sistem Toplama

I3 4170 islemci her türlü öndedir x4 860k'dan . fakat bütçeyi aşıp ram ve anakart değiştirebilecek durumdaysanız skylake bir sistem daha iyi olur elbette.

i3 4170 islemci her türlü öndedir X4 860K'dan.
4 çekirdek performansında Athlon az da olsa önde. Bu çekirdek mimarisinden kaynaklanıyor sanırım. Tek çekirdek puanı 2127 olan i3 hyper thread kullanıyor buna karşılık 1593 puana sahip X4 4 fiziksel çekirdek gibi çalışan 2'şer modül kullanıyor. 4 çekirdek performansında bu nedenle biraz önde diyebiliriz.

Peki RX 460 yerine GTX 1050 Tİ alınırsa X4 860K ile darboğaz yapar mı ?
Yapmaz diye düşünüyorum. i3 6100 ile RX 470 kullananlar var. Sınırda kalıyor darboğaz yapmıyor. X4 860K i3 6100'ün biraz önünde 4 çekirdek performansında. Bu değerlendirmeye göre olmaz.

Son düzenleme:
Daha önce bir arkadaşın yorumunda RX480 ile 860k'da hiç sıkıntı olmadan oynandığını yazdığını görmüştüm. Ve GTX950 ile de oynayan bir kaç kisiyi de .
Benim tahminimce darboğaz yapmaz çok zor şartlar altında kalmadıkça.

X4 860K ile RX 460 Gta 5 oynarken işlemci kullanımı bazen 90 üstüne çıkabiliyor. Daha üst bir ekran kartı ile işlemci ağırlıklı oyunlarda darboğaz yapması kaçınılmaz gibi bir şey.

2 gb yeterli olur 4bgb vram ile göz dolduracak bir performans artışı sağlamaz kart kendi limitlerini kullanıyor zaten . 4gb olan modeli yerine gtx 1050ti tercih edilebilir .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı