1500 TL Bilgisayar Önerisi

Cemzengiin

Kilopat
Daha fazla  
Beyler öncelikle merhaba. Hemen konuya gireceğim. Technopat'ın topladığı bilgisayarı kaç aydır kafamda toplayacağım diye planladım ve haftaya toplayacağım. Fakat internette onun yerine resimdeki bilgisayarı toplayın demiş bi arkadaş. Sizce hangisi mantıklı ? Ya da 1500 TL'ye bilgisayar toplayıp resim atabilir misiniz ? (Vatan'dan alacağım her şeyi) Şimdiden Teşekkürler. (CS:GO gibi oyunlar oynayacağım)

Dosya Ekleri

• FB_IMG_1466610302266.jpg
    FB_IMG_1466610302266.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 139
  • FB_IMG_1466610310148.jpg
    FB_IMG_1466610310148.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 142
Valla kardeşim. Bilgisayar toplamak hakkında herhangi bir bilgim yok ancak bende şuanda bilgisayar toplamaya çalışıyorum. O internetteki 1500 tllik bilgisayar parçalarını hangi bilgisayarcıya götürdüysem hepsi bana ekran kartsız toplama dedi. Bence birazcık daha para biriktirip 2bin liraya ekran kartlı bir oyun bilgisayarı toplayabilirsin. Hayırlı ramazanlar. Sadece bir görüş yanlış anlamayın.

Apu veya ekran kartlı toplama tamamen tercih meselesi benim önerim;
Msi Gtx 750 Ti 470TL
Msi H110m Pro-vd Ddr4 2133 mhz 190TL
WD Blue 1TB 7200 rpm 64mb hdd 180Tl
Aerocool GT Advanced Edition 500w 201Tl
İ3 6100 3.70 Ghz 402 TL
Kingston Hyperx Fury 8gb 2133 mhz 140Tl

Biraz aştı ancak bu sistemden güzel bir verim elde edebilirsiniz.
Bu arada bu fiyatlar sinerji.gen.tr'deki fiyatlar

Şimdi gördüm sinerji'de kampanya var b150m yonga setli anakartlarda MSI Total War : Warhammer , Asus ise Doom oyun kodu veriyor istersen işlemci olarak g4400 al kalan paraya anakart olarak bunlardan birini seç daha sonra Upgrade yaparak i5 6500 veya o seviyede bir işlemci alarak sistemi canlandırabilirsin ancak şimdiden söyleyeyim g4400 alınca çift çekirdek sıkıntı çıkarabilir bu yüzden 1 sene içinde işlemci upgrade etmelisin

Apu veya ekran kartlı toplama tamamen tercih meselesi benim önerim;
Msi Gtx 750 Ti 470TL
Msi H110m Pro-vd Ddr4 2133 mhz 190TL
WD Blue 1TB 7200 rpm 64mb hdd 180Tl
Aerocool GT Advanced Edition 500w 201Tl
İ3 6100 3.70 Ghz 402 TL
Kingston Hyperx Fury 8gb 2133 mhz 140Tl

Biraz aştı ancak bu sistemden güzel bir verim elde edebilirsiniz.
Bu arada bu fiyatlar sinerji.gen.tr'deki fiyatlar

Şimdi gördüm sinerji'de kampanya var b150m yonga setli anakartlarda MSI Total War : Warhammer , Asus ise Doom oyun kodu veriyor istersen işlemci olarak g4400 al kalan paraya anakart olarak bunlardan birini seç daha sonra Upgrade yaparak i5 6500 veya o seviyede bir işlemci alarak sistemi canlandırabilirsin ancak şimdiden söyleyeyim g4400 alınca çift çekirdek sıkıntı çıkarabilir bu yüzden 1 sene içinde işlemci upgrade etmelisin
Vatan'dan toplayacağımı konuda belirtmiştim fakat önemli değil uzunca bir yazı yazmışsınız onun için teşekkürler. Ayrıyetten 1500 TL'lik o bilgisayara Gtx950 eklesem nasıl olur ? 1-2 sene sonra ekleyin diyolar ben şimdiden ekleyip aradan çıkartırım daha iyi olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Yanlış hatırlamıyorsam 29 Haziranda yeni nesil işlemcilerini tanıtacak AMD. Bence beklemekte fayda var. Paranız yeterse piyasaya çıktığında yeni sistemi toplarsınız. Paranız yetmese bile yeni gelen ürünler eski ürünlerin fiyatını düşüreceği için şu an toplayacağınız sistemi daha ucuza toplarsınız.

1500TL'lik APU sistemi Gtx 950 ile toplamak mantıklı değil bence. APU sistem ekran kartı masrafından kısıp ucuza iyi bir oyun performansı vermek için düşünülmüş bir sistem. Eğer ekran kartı da alabilecek bir bütçeye sahipseniz şu an için 450-530TL bir APU yerine aynı fiyata yeni nesil Gtx 950 ile uyumlu olacak bir Intel işlemci ile sistem toplamanız daha mantıklı.

Özet: Bence yeni nesil APUları bekleyin.

Suanda aktif olarak 23.06.2016 tarihinde Güncel olarak Düsündügüm bilgisayar modeli budur önerim ileriyi dönük olarak işlem yapman daha iyi olacak vatanda düzülme güzel bir sey ekran kartında gtx 960 2gb olanı sectim sen istersen 4 gb olanınıda secebilirsin arada biraz fark olacak
Ekran Alıntısı.PNG

vatan takıntınız nedir kardeşim ?
Topla Teknobiyotik.com yada sinerji.gen.tr den olsun bitsin aradaki fiyat farkını görürsünüz

aef.GIF

hem senin topladığın sistemde ram ddr3

Suanda aktif olarak 23.06.2016 tarihinde Güncel olarak Düsündügüm bilgisayar modeli budur önerim ileriyi dönük olarak işlem yapman daha iyi olacak vatanda düzülme güzel bir sey ekran kartında gtx 960 2gb olanı sectim sen istersen 4 gb olanınıda secebilirsin arada biraz fark olacak
Eki Görüntüle 169355
Fiyati nedir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı