1500 TL Bisiklet önerisi

Osman123456789

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, 1000-1500 TL bütçem var. Uzun süre sorunsuz (veyamin. Sorunla) binebileceğim bir bisiklet istiyorum. Şu zamanda bu bütçeyle anca ikinci el bir bisiklet denk getirmem gerecek sanırım. Dağ bisikleti istiyorum. Genelde şehir içi sağa sola gitmeye kullanacak olsam da ufak tefek atlamalar zıplamalar sert kullanımı seviyorum. Eski bisikletim Salcano novaydı, haşat ettim. Önerilerinizi bekliyorum marka ve model olarak (800 TL'ye disk frenli Salcano efes ve Corel'li snoop 2.0 buldum)

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el bakmanızı öneririm, sıfır olarak satılanların piyasa değeri genelde 800 dahi etmiyor ama satıcılar inatla 1200-1500 gibi fiyatlara koyuyor, bu fiyat bandında tek diyeceğim Kron ve Salcano bakmayın eğer bir çöp almak istemiyorsanız, bisiklette oluşan sorunları o kadar yaptırdımki bisikletin parasının 2 katı çıktı, Kron bunun da kötüsü, Corel'li bakabilirsin sıfır olarak ama yerinizde olsam Corel'li alıp anında frenleri değiştirirdim çünkü bulabileceğiniz en kötü frenlere sahipler, Mekanik Disk Fren, V-Fren, Hidrolik Disk Fren olmaksızın her türlü kötü frenler var ve tutmuyor, Corelli'yi önermem ama 1500 altında en azından fena olmayan bisikletler yapıyorlar, yine de temiz bir 2. el bisiklet bulmak daha iyidir, ek olarak Corelli Snoop 4.3 Mekanik Disk Fren'li modeli alıp disk dışında fren sistemini en azından ucuz ama tutacak bir şeyle değiştirebilirsiniz, örnek olarak Tektro mekanik balatalar.

Çakma "amortisör" diye satılan bir parçaya sahip ve salak saçma bir aktarıcıya sahip bisiklet, ilk gözüme bu ikisi çarptı, ön maşa 1 aylık aktif kullanımda ses çıkarmaya başlayacak çünkü normal amortisörlerde olan hiçbir şey yok ve simsiyah, siyah kaplama amortisörler oluyor ama daha pahalı oluyor ve bu bir siyah kaplama değil, direk boyanmış.

2. el bakmanızı öneririm, sıfır olarak satılanların piyasa değeri genelde 800 dahi etmiyor ama satıcılar inatla 1200-1500 gibi fiyatlara koyuyor, bu fiyat bandında tek diyeceğim kron ve Salcano bakmayın eğer bir çöp almak istemiyorsanız, bisiklette oluşan sorunları o kadar yaptırdımki bisikletin parasının 2 katı çıktı, kron bunun da kötüsü, Corel'li bakabilirsin sıfır olarak ama yerinizde olsam Corel'li alıp anında frenleri değiştirirdim çünkü bulabileceğiniz en kötü frenlere sahipler, mekanik disk fren, v-fren, hidrolik disk fren olmaksızın her türlü kötü frenler var ve tutmuyor, Corelli'yi önermem ama 1500 altında en azından fena olmayan bisikletler yapıyorlar, yine de temiz bir 2. el bisiklet bulmak daha iyidir, ek olarak Corel'li snoop 4.3 mekanik disk Fren'li modeli alıp disk dışında fren sistemini en azından ucuz ama tutacak bir şeyle değiştirebilirsiniz, örnek olarak tektro mekanik balatalar.

Çakma "amortisör" diye satılan bir parçaya sahip ve salak saçma bir aktarıcıya sahip bisiklet, ilk gözüme bu ikisi çarptı, ön maşa 1 aylık aktif kullanımda ses çıkarmaya başlayacak çünkü normal amortisörlerde olan hiçbir şey yok ve simsiyah, siyah kaplama amortisörler oluyor ama daha pahalı oluyor ve bu bir siyah kaplama değil, direk boyanmış.

2000 2500 arası dağ bisikleti ne önerirsin.

2. el bakmanızı öneririm, sıfır olarak satılanların piyasa değeri genelde 800 dahi etmiyor ama satıcılar inatla 1200-1500 gibi fiyatlara koyuyor, bu fiyat bandında tek diyeceğim kron ve Salcano bakmayın eğer bir çöp almak istemiyorsanız, bisiklette oluşan sorunları o kadar yaptırdımki bisikletin parasının 2 katı çıktı, kron bunun da kötüsü, Corel'li bakabilirsin sıfır olarak ama yerinizde olsam Corel'li alıp anında frenleri değiştirirdim çünkü bulabileceğiniz en kötü frenlere sahipler, mekanik disk fren, v-fren, hidrolik disk fren olmaksızın her türlü kötü frenler var ve tutmuyor, Corelli'yi önermem ama 1500 altında en azından fena olmayan bisikletler yapıyorlar, yine de temiz bir 2. el bisiklet bulmak daha iyidir, ek olarak Corel'li snoop 4.3 mekanik disk Fren'li modeli alıp disk dışında fren sistemini en azından ucuz ama tutacak bir şeyle değiştirebilirsiniz, örnek olarak tektro mekanik balatalar.

Cevabınız için teşekkür ederim 800 TL'ye Corel'li snoop 2.0 buldum ona ne dersiniz peki.

Corel'li snoop 5.3 veya kron XC100-150 bakabilirsin. Fiyatlardan çok haberim yok artmış olabilir.

Teşekkür ederim.

1500 TL de zorlayacak beni 1000 TL'ye sınırlayınca da haliyle çok kaliteli bisikletler çıkmıyor. Salcano efes, Corel'li teton 1.0 Corel'li snoop 2.0 bulduğum modeller 1000 TL altında kalıyorlar cevabınıza bakarak Salcano'yu elersem diğer iki model için öneriniz nedir? Yoksa bekleyip snoop 4.3 mü denk getirmeliyim veya başka tavsiyeleriniz var mı? İkinciel şart oldu bana bu bütçeyle.

Bulduğum iki model bunlar.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim 800 TL'ye Corel'li snoop 2.0 buldum ona ne dersiniz peki.

Teşekkür ederim.

1500 TL de zorlayacak beni 1000 TL'ye sınırlayınca da haliyle çok kaliteli bisikletler çıkmıyor. Salcano efes, Corel'li teton 1.0 Corel'li snoop 2.0 bulduğum modeller 1000 TL altında kalıyorlar cevabınıza bakarak Salcano'yu elersem diğer iki model için öneriniz nedir? Yoksa bekleyip snoop 4.3 mü denk getirmeliyim veya başka tavsiyeleriniz var mı? İkinciel şart oldu bana bu bütçeyle.

Bulduğum iki model bunlar.

Corel'li Snoop 2.0 attığınız ilanlardan en temizi gibi duruyor, herhangi bir zorlama işaretide yok büyük ihtimalle yolda kullanılmış alınabilir, ikinci attığınız ise kullanan arkadaş hareketler yapmış gibi duruyor o yüzden almayın ve çok yoran bir geometriye sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı