1500 TL bütçe ile PS4 vs PS3 vs PC

Exclusive oyunlara ilgi duymuyorsan Xbox One veya pc almak daha mantıklı olur.

PC olarak AMD Ryzen 1200, A320M, 8 GB RAM, RX 460-470 (OEM, 2. el)

Xbox One S alıp Gamepass+EA Acces ve online için Gold üyelik.
bazı rx 460 -470 lerde minning yapılmış olabiliyor ve başa bela oluyorlar. onun yerine rx 570 -rx560 daha iyi olur bence

arızaya harcanacak para yerine sıfır kart mantıklı geliyor büyük ihtimal arkadaş hayatında ilk defa böyle bir şey yapacak bence riske girmesin

Hepinize teşekkürler Yaza kadar beklemem daha doğru olur sanırım Murat''ın dedikleri de korkuttu beni açıkçası yaza kadar bekleyip 2000-2500 tl bir şeyler yaparım. ps4 diyenlere de ps4 açıkçası biraz pahalı o paraya bence pc alınmalı yanlış anlamayın. :)

Hepinize teşekkürler Yaza kadar beklemem daha doğru olur sanırım Murat''ın dedikleri de korkuttu beni açıkçası yaza kadar bekleyip 2000-2500 tl bir şeyler yaparım. ps4 diyenlere de ps4 açıkçası biraz pahalı o paraya bence pc alınmalı yanlış anlamayın. :)
kardeşim sen hayatında bu işi ilk kez yapacak gibi görünüyorsun. zaten yakın zamanda PS 5 çıkacak ve ps 4 lerin fiyatı acayip düşecek bence aklında bulunsun.

kardeşim eğer yanlızca hayatında bir kez pc alıp kullancaksan bence şöyle yap :
1-xeon x5460
2-g41 combo anakart
3-1066 mhz 16 gb ram (istersen 12 de yaparsın)
4- bir adet ssd artık bütcene göre sıkıntısız bir şey olsun
5-kule tipi soğutucu
6-rx 580
7-500w +80 li bir psu
bu sisteme bir overclock yaparsan çok güzel olur güncel olan çoğu oyunu orta yüksek ayarlarda kullanırsın . bu oc işini youtube da ismailtpc diye bir kanal var orada yapıyor ve çok da güzel sonuçlar alıyor. biraz zor olur çünkü bazı parçaları ikinci el alacaksın. xeon x5460 tam bir oc işlemcisi şöyle 4-4,1 GHz lere çıkartsan yüksek ayarlarda gta 5 45 - 50 fps . ama çok riskli hem OC yapacaksın hem de parçalarrın bazıları ikinci el olacak.

Bana da böylesi mantıklı geliyor.

Sahibinden de bu anakart ve işlemci ye 1080 ti takıp kullanan gördüm.

Türkiye de bu sistemi kuran az ama maddi imkanlar düşünüldüğünde en mantıklısı bu gibi duruyor. Bende bu sistemi toplamayı düşünüyorum amajem maddi sıkıntı hemde ekran kartı konusunda kararsızlığı dan (rx 580 mi gtx 970 mi) yüzünden kesin hareket edemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı