1500 TL CS:GO için sistem toplama

Bu fiyatta APU ve ya DDR4 sistem toplamak sadece parayı çöpe atmaktır. Herkes diyecek geleceğe yönelik falan ama adamın zaten 1500 TL bütçesi var. DDR3 sistem topla dostum. Eski falan diyenlere de inanma hala gürül gürül çalışıyor. 1500 TL ye GTX 750ti H55 ve ya 1150 Chipset bir anakart ayarla kendine. Üzerine başlangıç olarak 8GB RAM ve diğer bileşenleri koy. Bulabilirsen 16GB RAM destekli anakartlara yönel. Ben sana bir tane toplayayım. DDR4 ile hiçbir oyunu oynayamazsın bu bütçe ile. Bu bütçeni DDR3 de piyasadaki tüm oyunları açacak bir bilgisayara yatır bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gayet yeterli bir bilgisayar. Daha iyisi şamda kayısı.
Ekran kartını söküp 250-300 TL bandında satıp
Aliexpressden 350 TL' ye GTX 750ti alır bu bilgisayar ile tüm oyunları oynarsın.
HD7850 daha iyi bir kart GTX 750 Ti'dan. Grafik takıntısı yok ise arkadaşın VRAM'de yeter.
Tek sıkıntı VRAM ama düşük grafiklerde VRAM'i aşmadan 60 FPS oynatır gibi.

Xeon x5460 al yanına Radeon R7 250X al bi de SSD yapıştır. RAM'ler 2*4 şeklinde Dual Channel al. CPU ve GPU'ya overclock yapabileceğin bi tane anakartı da alırsan fişek gibi sistem. DDR4 falan hikaye farka boğarsın f/p açısından.

DDR2'li sistemde ne OC yapabilirsin ne de güncel oyunları düşük ayarlarda oynayabilirsin. Bence en mantıklısı DDR3 platformunda OC yaparak sağlam bi sistem yapılması.

Ben 1200 TL'ye eski bir sistem kurdum, gayet de iyi performans alıyorum.
Hepsi 2.el ve ileriye dönük değil. GTA 5 very high 40-70 FPS, BF1 high 40+ FPS, Need for Speed Payback medium 32-50 FPS.
  • Phenom x4 925 3.2 GHz OC Stock fan ile
  • Gigabyte anakart
  • RAM: 2*4 8 GB DDR2 800 MHz
  • Cooler Master 12 cm egzoz fanlı idare etsin diye ucuz yollu kasa
  • 500 GB 16MB 7200 Rpm HDD
  • Corsair 600 Watt 80 Plus PSU
  • Gigabyte GTX 760 Winderforce 3x
  • 1920*1080 VGA çıkışlı 22 inc BenQ Monitör

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı