1500 TL Ekran Kartı, PSU ve SSD Önerisi

Yanlış bilgi vermişim Soket 1155 değilmiş. Soket 1150 olarak düzeltiyorum.

Aşağıdaki linklerde bulunan iki kartı buldum. Hangisini almalıyım. Kullanacağım ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti 4GB olacak. Bu kartlardan birisinde PCI 2, diğerinde PCI 3 destekliyor.

MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
GIGABYTE B85M-HD3 Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI Anakart

Birkaç kişi daha tavsiye etti fakat AMD kullanmayı düşünmüyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim.
GIGABYTE olan güzel.

Bu arada sizin için iki seçenek kaldı zaten. Şuan GTX 1050 Ti ve 1080. Olmayan kartların muhabbeti yapılmaz. 1050 Ti Full HD oyun için yeterli bir kart. Maalesef şuanda o da 150-200 lira daha pahalı satılıyor. Çünkü piyasada kart yok.

GIGABYTE olan güzel.

Bu arada sizin için iki seçenek kaldı zaten. Şuan GTX 1050 Ti ve 1080. Olmayan kartların muhabbeti yapılmaz. 1050 Ti Full HD oyun için yeterli bir kart. Maalesef şuanda o da 150-200 lira daha pahalı satılıyor. Çünkü piyasada kart yok.
1050 ti almaya karar verdim ay sonunda alacağım.

1050 ti almaya karar verdim ay sonunda alacağım.
İşlemciniz çok güçlü. 4 pin CPU(İşlemci) güç bağlantısı olan Anakartlar'dan almayın. Anladığım kadarıyla 1080P oyun oynayacaksınız. Sanmıyorum ama yakın zamanda piyasaya düşerse GTX 1070, 1060 alınız. Elbette imkan meselesi. İmkan varsa GTX 1070 alınırdı o sisteme. Ben öyle yapardım yani. Tabii ilk zamanlar biraz yüksek fiyattan geleceklerdir. Bir ay önce işe koyulsaydınız keşke. Tahminim 2 ay daha böyle devam eder piyasa.
Bunun yanında GTX 1050 Ti de memnun eder. İlerde monitör'ü ve Ekran kartını yine upgrade edebilirsiniz.

Bu arada işlemcinize asgari 90 Watt'lık bir soğutucu almayı unutmayın.

İşlemciniz çok güçlü. 4 pin CPU(İşlemci) güç bağlantısı olan Anakartlar'dan almayın. Anladığım kadarıyla 1080P oyun oynayacaksınız. Sanmıyorum ama yakın zamanda piyasaya düşerse GTX 1070, 1060 alınız. Elbette imkan meselesi. İmkan varsa GTX 1070 alınırdı o sisteme. Ben öyle yapardım yani. Tabii ilk zamanlar biraz yüksek fiyattan geleceklerdir. Bir ay önce işe koyulsaydınız keşke. Tahminim 2 ay daha böyle devam eder piyasa.
Bunun yanında GTX 1050 Ti de memnun eder. İlerde monitör'ü ve Ekran kartını yine upgrade edebilirsiniz.

Bu arada işlemcinize asgari 90 Watt'lık bir soğutucu almayı unutmayın.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Anakart için başka konu açtım az önce burası biraz karışık oldu. Yeniyim konu açarken acemilik yaptım. :)

4 pin olayını bilmiyordum söylediğiniz iyi oldu bununla ilgili biraz araştırma yapayım.
4 pin çok daha ucuz anakart'larda var. O anakartlar'a da görece çok daha zayıf işlemciler kullanılıyor. Yukarıda sorduğunuz Gigabyte bu açıdan da iyi. Ayrıca fiyatı da fena değil. Bulabilirseniz o anakart işinizi görür. 4 pinli anakartlar işlemcinize yeterli gelmeyebilir. Tabii burda PSU'da önemli ama her koşulda 4 pinli olanı seçmezdim ben.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı