1500 TL Güç Kaynağı Önerisi

Rm serisin de CW sorunu olabiliyor. FSP alın geçin veya Be Quiet.
RM serisinin hepsi bir değil. Yeni seri RM PSU'lar Çin malı kapasitör kullanıyor bildiğim kadarıyla. Bu RMx PSU'da ise Japon malı kapasitörler var. RMx serisi PSU'larda kronik Coil Whine sorununu da hiç duymadım. Zamanında da epey araştırmışlığım, hakkında çeşitli inceleme ve yorumları okumuşluğum var RMx serisi için.

RM serisinin hepsi bir değil. Yeni seri RM PSU'lar Çin Mali kapasitör kullanıyor bildiğim kadarıyla. Bu RMX PSU'da ise japon Mali kapasitörler var. RMX serisi PSU'larda kronik Coil Whine sorununu da hiç duymadım. Zamanında da epey araştırmışlığım, hakkında çeşitli inceleme ve yorumları okumuşluğum var RMX serisi için.

Nasıl duymadınız? En basitinden YouTube'da PSU CW diye aratırsanız 10 sonucun 4'ü Corsair RMx.

Kanıt?

Normalden fazla bir şekilde CW sorunu görülmesi lazım. CW'lı bir RM serisi ürün görünce RM serisi CW sorunlu demek yanlış.
Örnek rica ediyorum. RM850X için PSU incelemeleri konusunda en muteber kaynaklardan biri olan Johnnyguru incelemesi: Corsair RM850x (White Series) Power Supply – Page 6 – JonnyGURU.com
Olumsuz bir şey bulamamış neredeyse.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir tane RM650 var, patlamış. Bir tan de CX serisi ürün var?

Ben buradan RM serisi ürünlerde CW sorunu var gibi bir şey çıkaramadım nedense.

Ayrıca bütün PSU'lar patlayabilir.

Birisi RMx ile alakasız CX serisi, diğer video ise 2015 tarihli. PSU da "eski" RM serisi. RMx, RMi, yeni Çin malı kapasitör kullanan RM serilerinde kronik bir sorun yok. Yanlış hatırlamış veya isimleri karıştırmış olabilirsiniz muhtemelen.

Benim önerim bu olur. İlk aldığım güç kaynağı sorunlu çıktı iade ettim. Sonra kafam rahat olsun diye Tier 1 olarak geçen bunu aldım. İnceleyen herkesin memnun olduğu, oldukça kaliteli bi ürün. Sanırım Asus Rog serisinden bazı modelleri de Asus için yine üreten Seasonic. Bunu da düşünebilirsiniz, daha yüksek güç olanı falan olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı