1500 TL ile işlemci mi ekran kartı mı?

OneDie

Hectopat
Arkadaşlar 2018 Haziran ayında 2bin liraya PC topladım 2040 TL'ye tam kasa halinde. Son zamanlarda bana yetmemeye başladı FPS düşüşleri falan yeni oyunlarda optimizasyon sorun olunca ben de etkilenmeye başladım bayram harçlığı topladım bin lira üzerine ben de 500-600 koyarım. Bilgisayarımda GT 1030 G4600 3.60GHz 8 GB RAM falan var Valorant'ta FPS düşüşleri falan yaşadığım için sizce ekran kartını mı yenileyeyim yoksa işlemciyi mi? Yenileyeceksem hangi ürün iyidir 1500 lira bandında?

Arkadaşlar 2018 Haziran ayında 2bin liraya PC topladım 2040 TL'ye tam kasa halinde. Son zamanlarda bana yetmemeye başladı FPS düşüşleri falan yeni oyunlarda optimizasyon sorun olunca ben de etkilenmeye başladım bayram harçlığı topladım bin lira üzerine ben de 500-600 koyarım. Bilgisayarımda GT 1030 G4600 3.60GHz 8 GB RAM falan var Valorant'ta FPS düşüşleri falan yaşadığım için sizce ekran kartını mı yenileyeyim yoksa işlemciyi mi? Yenileyeceksem hangi ürün iyidir 1500 lira bandında?

İşlemci en mantıklısı.

İşlemci yükseltin.

İşlemci iyi değil bence değiştir. Ekran kartı da iyi değil ama idare eder işlemci önceliktir bence.

Ne tarz oyunlar oynuyorsunuz? Valorant oynayacağım sürekli diyorsanız işlemci daha mantıklı olacaktır. Ekran kartına O.C yapabilirsiniz hem.

Sistem gereksinimi biraz yüksek olan hikayeli oyunlar oynayacağım diyorsanız ekran kartı daha mantıklı olabilir.

Ekran kartı al geç FPS'yi veren o ama işlemcide önemli G4600 darboğaz yapabilir ama 1050 Ti'ı besler işini görür daha fazlasını almana işlemcin izin vermez. Valorant çok kasan bir oyun değil, soğutma bloğu iyi olsun drop yaşamazsın.

O işlemciye takacağın en üst ekran kartı 1050 Ti zaten, yerinde olsam elimdeki işlemci anakart RAM üçlüsünü satardım. Elime geçen para ile de 10100F+B460M+16 GB RAM alırdım.

Geri
Yukarı