1500 TL ile oyun bilgisayarı toplama

bartuK

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamın aleykum. Bir PC toplıcam fakat nasıl yapılır pek bir bilgim yok. Elimde sadece i3 işlemci var 3.20 GHz ama tam olarak modelini bilmiyorum gerek olursa oğrenmeye calışırım. Piyasadaki oyunlarda alabilecegim en yuksek FPS'li bir PC toplayabilirseniz cok sevinirim. SSD olması şart degil ne kadar fazla FPS alırsam o kadar iyi olur. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu arada forumda yeniyim yanlış yere actıysam kusuruma bakmayın :) Monitor dahil degil monitorum var :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki işlemciye göre şöyle bir sistem topladim. İsterseniz 16 GB ram yapabilirsiniz fakat 8 GB şuan için yeterli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-07-11-22-47-57.png
    Screenshot_2016-07-11-22-47-57.png
    145,5 KB · Görüntüleme: 219
Saol bekledigimdende ucuz olmus vatandan aynı sistemi almaya kalksam fiyat farkı olurmu ve bu site montajı yapıyormu ?
Vatandan alırsanız biraz daha pahalı olacaktır. Fakat anakartı vatandan bulabileceğinizi sanmıyorum, stoklarda olmayabilir. Evet bu site montaj yapıyor.

Vatandan alırsanız biraz daha pahalı olacaktır. Fakat anakartı vatandan bulabileceğinizi sanmıyorum, stoklarda olmayabilir. Evet bu site montaj yapıyor.
sürekli aktif oluyomusun belki işlemciyi degistirebilirim bi sistem daha toplayabilirmisin ?

kardeşim sen bana zahmet olmassa 1600 e işlemcili bi sistem toplayabilirmisin amd fx x8 ve bu ekran kartını koyabilirsen guzel olur hatta daha iyisi oluyorsa neyse işine karışmıyım cevabını bekliyorum

AMD olarak şu ilk sistemi alabilirsin fakat güncel bir sistem değildir ama ihtiyacını karşılar.
İntel olarak ise bütçene uygun olarak 2. sistemi alabilirsin güncel bir sistem olmasına karşın çift çekirdekli bir işlemci olduğundan ileride sıkıntı yaratabilir yani bütçeni arttırabilirsen i3 skylake bir sistem almanı tavsiye ediyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-07-17-23-07-03.png
    Screenshot_2016-07-17-23-07-03.png
    161,5 KB · Görüntüleme: 248
  • Screenshot_2016-07-17-23-08-42.png
    Screenshot_2016-07-17-23-08-42.png
    159,3 KB · Görüntüleme: 234
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı