1500 TL Intel işlemci tavsiyesi

10.nesile para dayanmaz bahsetmiş olduğum işlemci anakartıma uyum sağlar mı yoksa değiştirmek zorunda kalacakmıyım?
Anakart ve Ram değiştirmek zorundasınız ayrıca 10.nesilde intel adam akıllı birşey yapmazsa piyasadan silinir o yüzden AMD fiyatlarında işlemci göreceğiz.İ3 10.nesil İ7 7.nesil gücünde diyorlardı mesela umarım o da doğrudur.

Rahat OC yapabileceğin bir işlemci al dostum, ileride işlemciyi satamiyorsun ve elinde patlıyor yukseltemezsen. Zamanında i5 6500 aldım, en yüksek f/p oranı ondaydi o zaman için, OC yapamazsam su an bitik bir işlemci. Şu an için ryzen 3600 öneriyorlar f/p acisindan, ona bir göz at. 9400f OC yapilamiyorsa kesinlikle ama kesinlikle alma.

Size önerim bence bekleyin AMD almıyacaksanız biraz daha idare edin ve çıkınca 10. Nesil bir intel işlemci alın 9. nesil alıp anakart değiştirip sonra değistiriyim dersin tekrsr anakart masrafı çıkar intel 8 ve 9 nesilde biraz çuvalladı gibi bu benim görüşüm sövmeyin lütfen.

Ramları değiştircem zaten. Peki nasıl bir performans sergileriz tahminen fps olarak özellikle fikriniz var mı?

Çuvallamadı tam tersine 7. nesile göre çok iyi seriler. Özellikle Intel tarihinde bir nesil atlamada bu kadar performans artışı pek görülmez

Çuvallama sebebi işlemcilerin kötü olması değil AMD ürettiği işlemcilerin bu büyük gelişmeye rağmen çok daha önde olması

Anladım bekliyorum sadece fikir alalım dedik.Fiyatlarda çok uçuk özellikle intel tarafında

Ramları değiştircem zaten. Peki nasıl bir performans sergileriz tahminen FPS olarak özellikle fikriniz var mı?
1650S normalde kaç FPS veriyorsa onu alırsın. Sonuçta darboğaz olmayacak. Darboğaz olmadığı sürece işlemci modeli FPS olarak fazla fark yaratmıyor.

İşte AMD olmasa kıllarını kıpırdatmayacaklar adamlar %5, %5 gidicekti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…