1500 TL Intel işlemci tavsiyesi

10.nesile para dayanmaz :) bahsetmiş olduğum işlemci anakartıma uyum sağlar mı yoksa değiştirmek zorunda kalacakmıyım?
Anakart ve Ram değiştirmek zorundasınız ayrıca 10.nesilde intel adam akıllı birşey yapmazsa piyasadan silinir o yüzden AMD fiyatlarında işlemci göreceğiz.İ3 10.nesil İ7 7.nesil gücünde diyorlardı mesela umarım o da doğrudur.

Rahat OC yapabileceğin bir işlemci al dostum, ileride işlemciyi satamiyorsun ve elinde patlıyor yukseltemezsen. Zamanında i5 6500 aldım, en yüksek f/p oranı ondaydi o zaman için, OC yapamazsam su an bitik bir işlemci. Şu an için ryzen 3600 öneriyorlar f/p acisindan, ona bir göz at. 9400f OC yapilamiyorsa kesinlikle ama kesinlikle alma.

Size önerim bence bekleyin AMD almıyacaksanız biraz daha idare edin ve çıkınca 10. Nesil bir intel işlemci alın 9. nesil alıp anakart değiştirip sonra değistiriyim dersin tekrsr anakart masrafı çıkar intel 8 ve 9 nesilde biraz çuvalladı gibi bu benim görüşüm sövmeyin lütfen.

Size önerim bence bekleyin AMD almıyacaksanız biraz daha idare edin ve çıkınca 10. Nesil bir intel işlemci alın 9. nesil alıp anakart değiştirip sonra değistiriyim dersin tekrsr anakart masrafı çıkar intel 8 ve 9 nesilde biraz çuvalladı gibi bu benim görüşüm sövmeyin lütfen.
Çuvallamadı tam tersine 7. nesile göre çok iyi seriler. Özellikle Intel tarihinde bir nesil atlamada bu kadar performans artışı pek görülmez 😂

Çuvallama sebebi işlemcilerin kötü olması değil AMD ürettiği işlemcilerin bu büyük gelişmeye rağmen çok daha önde olması 😀

Çuvallamadı tam tersine 7. nesile göre çok iyi seriler. Özellikle Intel tarihinde bir nesil atlamada bu kadar performans artışı pek görülmez 😂

Çuvallama sebebi işlemcilerin kötü olması değil AMD ürettiği işlemcilerin bu büyük gelişmeye rağmen çok daha önde olması 😀
İşte AMD olmasa kıllarını kıpırdatmayacaklar adamlar %5, %5 gidicekti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı