1500 TL klavye önerisi

Bütçe
1500

Maysterouses

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

1500 TL'ye kadar bütçem var ve bir mekanik klavye istiyorum.
Tek istediğim aslında renkli RGB olması.
Red, Blue, Green Switch'ler varmış. Ne işe yaradığını bilmiyorum, ufak bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Araştırmalarıma göre;
Razer BlackWidow V3 almayı düşünüyorum.
Razer BlackWidow V3, Razer BlackWidow V3 Tenkeyless ve Razer BlackWidow V3 Pro olarak üç model var sanırım.
Pro modelinin fiyatı fazla, Tenkeyless ile diğerinin arasındaki farkı anlayamadım ama V3 düz olanında bilek desteği olduğu için düşündüm.
Başka önerebileceğiniz modellerede açığım. Aklımda bir de Apex 5 var ama olumlu kadar olumsuz yorum da gördüm. Arctis 5 kulaklığımla set yapmayı düşünmüştüm ama kesin değil şu anda.

Teşekkür ederim.

Bunu önermenizdeki sebep ve farklar nelerdir acaba? Açıklarsanız sevinirim.

Ben olsam kendi mekanik klavyemi yapardım. 200 dolar böyle bir iş için gayet makul. Kbdfans gibi yerlerden parçaları temin edebilirsin. Youtube'da bunun için birçok kaynak var. Eğer istemezsen Razer Huntsman Mini, Ducky Mecha Mini, Glorious GMMK modellerine de göz atabilirsin. Switch konsunda ise internetten araştırarak kriterlerine en uygun switchi almalısın.

Merhabalar,

1500 TL'ye kadar bütçem var ve bir mekanik klavye istiyorum.
Tek istediğim aslında renkli RGB olması.
Red, Blue, Green Switch'ler varmış. Ne işe yaradığını bilmiyorum, ufak bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Araştırmalarıma göre;
Razer BlackWidow V3 almayı düşünüyorum.
Razer BlackWidow V3, Razer BlackWidow V3 Tenkeyless ve Razer BlackWidow V3 Pro olarak üç model var sanırım.
Pro modelinin fiyatı fazla, Tenkeyless ile diğerinin arasındaki farkı anlayamadım ama V3 düz olanında bilek desteği olduğu için düşündüm.
Başka önerebileceğiniz modellerede açığım. Aklımda bir de Apex 5 var ama olumlu kadar olumsuz yorum da gördüm. Arctis 5 kulaklığımla set yapmayı düşünmüştüm ama kesin değil şu anda.

Teşekkür ederim.
Blackwidow V3 Pro kablosuz bir klavye, en önemli farkı bu. Blackwidow V3 TKL ile normal V3 arasında birinin TKL olması, ses tekerleğinin ve bilek desteğinin olmaması dışında bir fark yok. Switchler de transparan değil, normal switchler.

Bunları öneririm:

Apex Pro da var diye biliyorum ama ben yanlışsam kb.
Bütçemi aşıyor maalesef o.

Ben olsam kendi mekanik klavyemi yapardım. 200 dolar böyle bir iş için gayet makul. Kbdfans gibi yerlerden parçaları temin edebilirsin. Youtube'da bunun için birçok kaynak var. Eğer istemezsen Razer Huntsman Mini, Ducky Mecha Mini, Glorious GMMK modellerine de göz atabilirsin. Switch konsunda ise internetten araştırarak kriterlerine en uygun switchi almalısın.
Hiçbir bilgim yok araştırmaya vaktimde yok açıkçası parasını verip almayı düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkürler.

Blackwidow V3 Pro kablosuz bir klavye, en önemli farkı bu. Blackwidow V3 TKL ile normal V3 arasında birinin TKL olması, ses tekerleğinin ve bilek desteğinin olmaması dışında bir fark yok. Switchler de transparan değil, normal switchler.

Bunları öneririm:

Aklımda bilek destekli vardı ikisinde yok, şu an kullandığımda bilek desteği yok acaba avantajı olur mu diye düşünüyorum. Verdiğiniz modelleri inceledim beğendiklerim var.
Yorumlarsanız sevinirim.
"
Switchler de transparan değil, normal switchler." Şu cümleyi anlayamadım ne demek istediniz?

"Switchler de transparan değil, normal switchler." Şu cümleyi anlayamadım ne demek istediniz?
Blackwidow V3'te Razer ışıkları daha iyi yansıtması için Transparan switch kullanmış. Şu videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aklımda bilek destekli vardı ikisinde yok, şu an kullandığımda bilek desteği yok acaba avantajı olur mu diye düşünüyorum. Verdiğiniz modelleri inceledim beğendiklerim var.
Yorumlarsanız sevinirim.
Kişisel bir şey bu. Ben iki türlü de rahat ettiğim için bilek desteğine ihtiyaç duymuyorum.

Geri
Yukarı