1500 TL monitör önerisi

Dostum, bu sistemde 144Hz bir monitör kullanmak gereksiz olur. Bu fiyata 144Hz bir monitör alsan bile TN panel olacak. Bu bütçenin aşağısında 75Hz, 1MS ve IPS panel bir monitör daha iyi olur.
LG 23.8" 24MP59G-P 1ms Vga Hdmi Dp Gaming IPS Monitör LG

IPS panel ve TN panel arasındaki renk farkı:
images (2).jpeg

Tamamen sana bağlı. Mağazaya gidip denemeni öneririm. Monitör önerisi olarak Gamepower, James Donkey ve TN panelden uzak dur bence. Örnek olarak aşağıda ki modellere bakabilirsin. VA veya IPS tercih et. LoL için IPS çok daha iyi olacaktır bence.
27 ACER ED273Awidpx FHD AMD FreeSync 4MS 144HZ 250 NITS DVI HDMI DP CURVED VA VESA BEYAZ MONITOR Monitör Acer
https://www.amazon.com.tr/Acer-ED242QRAbidpx-Monitör-inches-Teknolojisi/dp/B0792CYMCN/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1543852668&sr=8-1&keywords=Acer+monitör
4 MS ile 1 MS arasında ki farkı hissedebileceğini sanmam. 27'' modeli çok daha iyi Freesync'da bulunduruyor.

Asus VG275Q 27" 1 ms (2xHDMI+D-SUB+Display) LED Oyuncu Fiyatı
Buna bir bakın 75 Hz 1ms ve FreeSync desteği var. bence bu fiyata çok uygun. Ayrıca 3 yıl garantisi var ve 31 Aralığa kadar alırsanız Call Of Duty Black Ops 4 hediye ediyorlar bence mükemmel bir fırsat.
AOC G2460PF 24" 144 Hz 1ms (Analog+DVI+HDMI+Display) Fiyatı
Buna da bakabilirsin bunu ASUS'tan ayıran fark 144 Hz olması senin istediğin gibi fakat ikisi de TN Panel kalitesiz diyenler olacaktır. Bu kısmen doğrudur fakat günümüzde TN paneller de IPS panellerin performansına yetişiyor (tabii ki de IPS panel gibi olamazlar).

@Oreki Evet senin attığın monitörle hemen hemen aynı benim attığım hatta seninki kavisli.
Fiyatının daha ucuz olması ise ufak tefek farklar mı yoksa firmanın mı paragöz olması bilemem fakat ben de TN panel almamasından yanayım ama onlar çok daha pahalı.

@Oreki Evet senin attığın monitörle hemen hemen aynı benim attığım hatta seninki kavisli.
Fiyatının daha ucuz olması ise ufak tefek farklar mı yoksa firmanın mı paragöz olması bilemem fakat ben de TN panel almamasından yanayım ama onlar çok daha pahalı.

Attığımın paneli VA panel. Daha iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı