1500 TL Pentium E6800 sistemi yükseltme

muratsahin9

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle hepinize merhaba. 2012 yılında toplattığım, sonra da 2015'de yeni sisteme geçince bir kenara kaldırdığım sistemi tekrar canlandırmak istiyorum. Çünkü fiyatlar gerçekten almış başını gitmiş. İş sebebinden dolayı sürekli oyun oynama gibi bir alternatifim de olmayacak, orta yollu bir bilgisayar çıkarmak istiyorum. Boşta duran eski bir Casper kasasına bu sistemi takıp bir denedim. Önce açıldı, sonra açılırken kapanmaya başladı. Büyük ihtimalle işlemci fanı tam oturmadığından dolayı, zaten bir ayağı kırıktı. Elimde olan parçalar şu şekilde:

-ASUS P5G41T-M lx anakart.
-Intel Pentium E6800 3.33 GHz işlemci.
-1 TB 7200 RPM Samsung hard disk ve 500 GB Seagate 5200 RPM hard disk.

Şimdi bu sistemi günümüz oyunlarını da düşük ayarlarda 720p veya 1080p açabilecek bir hale getirebilir miyiz? Lazım olan parçalar ekran kartı, RAM diye tahmin ediyorum. Parçaları ikinci elde temiz bir şekilde bulmaya çalışacağım. Fakat bu sistem o işleri görmez derseniz elimdeki mevcut anakarta işlemci takviyesi yapsak mı?
Bütçe olarak da 1500 TL düşünüyorum. Duruma göre biraz daha çıkabiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sanırım ekran kartı yok. Bütçe çıkarsanız bunu tavsiye ederim.

Bir de DDR4 için biraz daha yükseltin.

Elinizde RAM bulunmadigini sonradan farkettim pardon. Butceyi asmadan bu tarz sifir 2.el karisik bir sekilde sistem kurabilirsiniz. Gunumuz AAA oyunlari icin yetersiz gelecek olsada cogu oyunu 720-1080 Low ayarlarda oynatacaktir.

Elinizde RAM bulunuyor mu acaba?
Malesef yeni bir RAM almam gerekiyor.
Elinizde RAM bulunmadigini sonradan farkettim pardon. Butceyi asmadan bu tarz sifir 2.el karisik bir sekilde sistem kurabilirsiniz. Gunumuz AAA oyunlari icin yetersiz gelecek olsada cogu oyunu 720-1080 Low ayarlarda oynatacaktir.

Teşekkür ederim tam olarak böyle bir sistemden bahsediyorum bazı parçaları ikinci el aldığım takdirde gayet uyguna geliyor. Ekran kartı GT 1030 benimde aklımdaydı ama onun yerine eski güçlü bir ekran kartına mı yönelsem diye düşünüyorum örneğin HD 7870 veya R9 270 gibi ne dersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı