500TL İle Pentium E6800 Sistemi Yükseltmek

kumulkumul32

Kilopat
Daha fazla  
Aşağıdaki özellikle eski bir bilgisayar var, bu bilgisayarı maksimum 500TL'ye yükseltmek istiyorum. Bu konuda en uygun ne almalıyım, neyi satmalıyım? Eski olduğu için birkaç yıl götürebilecek bir sistem ayarlamama yardım ederseniz sevinirim. 200-240V'luk bir güç kaynağına sahibim, ekran kartını yükseltmek istiyorum, olursa işlemciyi de değiştireceğim. Parçalar 2. el de olabilir.

41ERY7.png
l3MzBQ.png
Nlzb6a.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak Windows 7 yerine Windows 10 kurmayı düşün. Bence 500 TL harcama bu sisteme Aliexpress'ten modlu Xeon e5462 al yaklaşık 30 kusur TL emin değilim kura göre değişiyor. G41 anakarta sorunsuz kullanılıyor bizzat kendim denedim kısa süre kullandım. Ya da ben uğraşamam Xeon ile BİOS modlama ile dersen 6 dolara e8400 al. Ekran kartını olarak ikinci el R7 240 bulmaya çalış. Denk getirebilirsen 100 TL'ye bile bulursun Donanım Haber gibi sitelerden. RAM'i yapabiliyorsan 8GB yap ama bildiğim kadarıyla anakart 4GB destekliyor emin değilim yine bir bakın. Ayrıca güç kaynağının fotoğrafını atabilir misin?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı