1500 TL Sistem Toplama

Beyaz = Viewsonic 23" VX2363Smhl-W 2MS LED IPS MONİTÖR Monitör
Siyah = Viewsonic 23 VX2363SMHL IPS LED 2MS SIYAH D-SUB+2XHDMI/MHL MM %95SRGB MONITOR Monitör
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IPS_2012.jpg

Daha ucuza da modeller var örnek; Asus VX229H 21.5" 5ms Led Monitör

Buda yukarıdaki incelemesi olan modelin ekonomik versiyonu. Sanırım biraz daha küçük olması dışında bir fark yok. VIEWSONIC VX2263SMHL 21,5

Mağazalarda görüp beğendiğin monitörlerin IPS panele sahip olup olmadığından emin olmak için kod isimlerini karşılaştırarak resmi site sayfalarından incele.

21.5 viewsonic olabilir bunlardan, ilki bütçemi aşıyor. Ama bir şeye takıldım ben, daha önce asus b150m pro gaming önermişsin. Bana MSI B150 gaming M3 önerdin. Aralarında 50 tl kadar fark var. Bu ikisinin farkı nedir ki?

ATX ve Mikro ATX farkı sadece. :D

Daha ucuz anakartlar da var en ucuzları bu ikisi, bunlardan birini alıp artanı monitöre ayırabilirsin.

Evet bana da mantıklı geldi o. mATX olmasında sorun yok. Peki bu iki önerdiğinin yanına MSI B150 Bazookayı koysak sadece sağlamlık farkı mı var bazookanın?

Evet biraz sağlamlık farkı ve ışıklandırma farkı var.

Aslında pekte sağlamlık farkının olduğunu düşünmüyorum göz boyama gibi geliyor. İkisinde de MILITARY CLASS 4 ibaresi yer alıyor. Göze çarpan farkı görünüm daha şık olması ve aydınlatması dışında önemli fark yok. Bazooka almak için 30-40 lira fazla vermeye değer mi dersen değer ama o parayı verdiğinde baktın ki istediğin monitörü alamıyorsun o zaman diğer model anakartı alırsın. :D

Evet biraz sağlamlık farkı ve ışıklandırma farkı var.

Aslında pekte sağlamlık farkının olduğunu düşünmüyorum göz boyama gibi geliyor. İkisinde de MILITARY CLASS 4 ibaresi yer alıyor. Göze çarpan farkı görünüm daha şık olması ve aydınlatması dışında önemli fark yok. Bazooka almak için 30-40 lira fazla vermeye değer mi dersen değer ama o parayı verdiğinde baktın ki istediğin monitörü alamıyorsun o zaman diğer model anakartı alırsın. :D

Haklısın. Mağazaya gidip 21.5 ve 23 farkına bakacağım. Gerçi çok fark etmez diye düşünüyorum ama oyun harici normal kullanımda yaklaşık 1,5-2 metreden ekrana bakacağım o yüzden 23 cazip gelebilir. 23 almaya karar verirsem bazooka yerine önerdiğin 2 taneden birini alacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı