1500 TL Sistem Toplama

jackieboy1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun süredir para biriktiriyorum en fazla 1500 TL biriktirebildim ve bilgisayar toplamak istiyorum. Oynayacağım oyunlar: GTA 5, PUBG, CS:GO, Shadow of Mordor vb ama akıcı şekilde oynamak istiyorum, medium veya high ayarlarda.
1500 TL'nin üstüne 300 TL daha koyup monitor alacağımdan daha fazla biriktiremiyorum, bu fiyata PC toplamamda yardımcı olur musunuz? Daha önce hiç bilgisayar toplamadım, Vatandan nasıl toplayabilirim pek bilmiyorum. Parçaların ismini verdiklerimde onlar toplar mı?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha biriktirip DonanımArşiviV3 alabilirsin. Çok iyi bir sistem ama bende kararsızım çünkü itopyadan alınıyor ve oraya pek güvenemedim

Kasa ve HDD'den kıstık. Güncellenme imkanı olan bir alt yapı ekledik. Ama sistem ortada ben olsam bu sistemi almazdım.

Dolar 4 TL en azından giriş seviyesi bir PC için en az 2000 TL lazım. Bence bütçe arttırın adam akıllı bir sistem yapalım. Bütçe arttıramıyorsanız sizin durumunuzda en iyisi DDR2 bir sistem yanına da GTX 1050 Tİ. Kasa ve ekran kartını sağlam alın. Gerisini DDR2 sistem dizin en azından tek kaybınız 400 TL olur.

Video'daki sistemi yapın. Parçaları en ucuz nerden buluyorsanız ordan alın. Anakart, RAM, İşlemci size maliyeti maxsimum 400 TL olur. Geriye kalır 1000 TL onla da GTX 1050 Tİ ve en az 500W - 600W bir güç kaynağı olan kasa alın. Şu an GTX 1050 Tİ ''Aliexpress'' üzerinden 500 TL'ye satılıyor. Sırf marka diye GTX 1050 Tİ için 800 TL ödemenin anlamı yok. İçindeki GPU çekirdeği hepsinde aynı nasıl olsa. Kalan 500 TL ilede en güzel kasayı alırsınız zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz rusça ama anlıyorsun. ''Ultirra ultiraa'' :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistemle şu zamanda ki bütün oyunları çatır çatır oynarsın. GTX 1050 Tİ zaten 3-4 yıl seni götürebilecek bir ekran kartı. Kasayı da 500W - 600W sağlam bir kasa alırsın. Günü gelince en güncel Anakart + RAM + İşlemci güncellemesini yapar keyfine bakarsın. Dediğim gibi öbür türlüsü sırf Ryzen takacam diye yamalı bohça karar senin. İster yukarda ki sistemi yap ister DDR2 - GTX 1050 Tİ.

Celeron işlemcili bir sisteme 1700 TL para mı verecek? İkinci el istenirse çok da kuvvetli sistem toplanır 2. el. Fakat sıfır zor bu bütçeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı