1500 TL sistem toplama

Clementine

Hectopat
İki farklı 2.el bilgisayar toplama arasında kararsız kaldım ve sizinle paylaşmak istedim. Sizce hangisini almalıyım bu ikisinden, hangisi daha iyi performans verir? Bir de uyumsuz parçalar falan varsa içlerinde bana söyleyebilir misiniz?

1. sistemin fiyatlandırması ve linkleri aşağıdadır:

218 TL = RAM

268 TL = anakart

131 TL = İşlemci

350 TL = Ekran kartı

300 TL = PSU

Toplam: 1267 TL.

2. sistemin fiyatlandırması ve linkleri aşağıdadır:

170 TL = RAM

325 TL = anakart

270 TL = işlemci

350 TL = Ekran kartı

300 TL = PSU

Toplam: 1440 TL

İki farklı 2.el bilgisayar toplama arasında kararsız kaldım ve sizinle paylaşmak istedim. Sizce hangisini almalıyım bu ikisinden, hangisi daha iyi performans verir? Bir de uyumsuz parçalar falan varsa içlerinde bana söyleyebilir misiniz?

1. sistemin fiyatlandırması ve linkleri aşağıdadır:

218 TL = RAM

268 TL = anakart

131 TL = İşlemci

350 TL = Ekran kartı

300 TL = PSU

Toplam: 1267 TL.

2. sistemin fiyatlandırması ve linkleri aşağıdadır:

170 TL = RAM

325 TL = anakart

270 TL = işlemci

350 TL = Ekran kartı

300 TL = PSU

Toplam: 1440 TL
Apu ve güncel bir sıfır DDR4 sistem kurmayı düşünür müsünüz ?

vega 8 apu r7 240 dan iki kat güçlü.
Cronos Phantom 550 | R3 1200 ASUS RX 550 Arez Ph RX 550 4G M7 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com
bunada zorlayabilirsiniz.

Hocam AliExpress'e felan bulaşmayın. APU sisteminiz olsun ama güncel ve DDR4 olsun. Paranıza yazık olmasın.
AliExpress'den alacağınız o parçalar çok uzun süreler kullanılmış, yorulmuş parçalar. Bozuk veya arızalı ürün göndermeleri yüksek bir ihtimal zaten. APU sistem alın 1500 TL'ye denk gelir zaten hocam.

Bu fiyat bandında ekran kartı almanızı tavsiye etmiyorum.
En kötü R3 2200G ile APU sistem toplamanızı öneririm. Bu işlemcinin içerisinde entegre olarak Vega 8 iGPU'su bulunmakta.
Ek olarak güç kaynağınız biraz yanlış olmuş bunu tavsiye ederim:

1.Sistem hadi yurt dışından geliyor diye hiç o işlere girmeyelim. İkinci sistem içinde mi olur yok? Yani yüksek puanlama yapılmış satıcılardan seçmeye özen gösterdim. Ekran kartı zaten aynı semtteyiz testleri yapar atarım dedi. Olmaz mı efendiler?

En düşük fiyata şöyle bir şey toplayabiliriz.
Toplam 1750 TL civarı
Kasa biraz kötü oldu ama uygun fiyata bunu bulabildim tavsiyesi olan varsa paylaşabilir.
İleride RX 570 takarsınız.
Daha da ileri dönük olsun diyorsanız bir RAM'i çıkarıp anakartı bundan alın:
Bu durumda toplam 1600 TL civarı yaptı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı