1500 TL sistem yükseltme tavsiyesi

Garip birkaç soru soracağım.
Çalışıyor musun? Öğrenci misin?
Sistemi yenilemeyi düşünüyor musun?
Düşünüyorsan ne zaman yenilersin?
Öncelikle şunu söyleyeyim 3600'lük RAM ve SSD almak her zaman için ileriye dönük bir yatırım olur. Eğer sistemi yenilersen bile o RAM ve SSD'yi yeni sisteme takarsın. Eğer sistemi yenilemek gibi bir amacın var ise ve çalışıyorsan biraz daha sıkarak B550 bir anakart ile RAM'leri alarak oldukça ileriye dönük bir yatırım yaparsın.

RAM ve ekran kartı değiştirmen öncelikli olmalı. Monitörü sonra da değiştirebilirsin.
Ekran kartı iyi kötü idare ediyor daha sonra RTX teknolojili bir ekran kartı alma hayalim var aslında.
Vatan indirim yapar mı bilemeyiz. Ancak Ryzen işlemciler yüksek frekanslı RAM seviyor. En azından 3000 MHz 8 GB RAM al 2 tane. RX 570 biraz daha idare eder.
Attığım linkte 3600 MHZ 651 TL
Ekran kartımda sadece DVI-D çıkışı olduğu için monitör alırken de DVI-D çıkışlı olması öncelikli yoksa 75 HZ bile alamıyorum.
Garip birkaç soru soracağım.
Çalışıyor musun? Öğrenci misin?
Sistemi yenilemeyi düşünüyor musun?
Düşünüyorsan ne zaman yenilersin?
Öncelikle şunu söyleyeyim 3600'lük RAM ve SSD almak her zaman için ileriye dönük bir yatırım olur. Eğer sistemi yenilersen bile o RAM ve SSD'yi yeni sisteme takarsın. Eğer sistemi yenilemek gibi bir amacın var ise ve çalışıyorsan biraz daha sıkarak B550 bir anakart ile RAM'leri alarak oldukça ileriye dönük bir yatırım yaparsın.
Çalışmıyorum üniversite yeni bitti iş arayışındayım ve bu gidişle biraz zor KPSS sınavı sonrası askeri sınavları bekliyorum.
Yenilemeyi düşünmüyorum olursa işe başladığım zaman RTX teknolojili bir ekran kartı ile yenileyebilirim ama bu daha sonraki düşüncem. TN Panel beni çok yorduğu ve artık güzel bir görüntü almak için IPS düşünüyorum SSD'den önce önceliğim o benim için.

O zaman ilk olarak RAM ve yükselin depolamaya veya işlemci soğutucusuna ihtiyacınız varsa onları alın. 75 HZ monitörde kötü sayılmaz.
Yüksek HZ'ler çok istemiyorum Rekabetçi oyunlar oynamıyorum oynasam da zevkine oynuyorum.

Ekran kartı iyi kötü idare ediyor daha sonra RTX teknolojili bir ekran kartı alma hayalim var aslında.

Attığım linkte 3600 MHz 651 TL.

Ekran kartımda sadece DVI-D çıkışı olduğu için monitör alırken de DVI-D çıkışlı olması öncelikli yoksa 75 Hz bile alamıyorum.

Çalışmıyorum üniversite yeni bitti iş arayışındayım ve bu gidişle biraz zor KPSS sınavı sonrası askeri sınavları bekliyorum.
Yenilemeyi düşünmüyorum olursa işe başladığım zaman RTX teknolojili bir ekran kartı ile yenileyebilirim ama bu daha sonraki düşüncem. TN panel beni çok yorduğu ve artık güzel bir görüntü almak için IPS düşünüyorum SSD'den önce önceliğim o benim için.

RAM ve ekran alın o zaman. Daha sonra elinizdeki ekranı ve ekran kartını satarak yeni ekran kartı almaya çalışırsınız.

Geri
Yukarı