1500 TL Sistem Tavsiyesi

Hocam vatandan toplamayı bende istemiyorum. Fakat başka vatan tarzında görüp test ettirip alabilecegim mağaza bilmiyorum itopya var fakat Antalya'da itopya yok diye biliyorum başka bu tarz da magaza var mı önerebileceginiz antalyada şubesi olan?
Haklısınız test ettirme konusunda.
Teknobiyotik isimli sitede montaj ve test yapılıyor, ayrıca Windows 10 deneme sürümü yüklenerek gönderiliyor. Yani alıp prize takıp kullanıyorsunuz sistemi.

1500 TL civarında sistem toplamak istiyorum. Oyun odaklı bir sistem olacak. 1500 TL bütçem var fakat çıkartabildigim en iyi sonuç bu. Sizce nasıl? Önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Elimde eski kasa ve power supply mevcut.

Eki Görüntüle 278362
İşlemciyi X4 950 yap, anakartı B350M PRO VD-PLUS yap, RAM'i Gskill Aegis 8 GB 3000 MHZ yap, ekran kartını MSI GT 1030 AERO ITX yap ve WD 1 TB 7200 RPM Caviar Blue WD10EZEX HDD ekle tam olur. Bir de sistemi İnventus'dan yap.

Haklısınız test ettirme konusunda.
Teknobiyotik isimli sitede montaj ve test yapılıyor, ayrıca Windows 10 deneme sürümü yüklenerek gönderiliyor. Yani alıp prize takıp kullanıyorsunuz sistemi.
Teşekkürler fakat magazadan alabilirim ancak internet üzerinden alışveriş yapma şansım yok ve tek magazadan alma şansım var keşke itopya burada da olsaydı.
Hocam aynı fiyata bir sistem daha topladım birde buna bakar mısın bu mantıklı mı sizce ?

pm222.PNG

İşlemci olarak : AMD FX 8300 = AMD FX X8 8300 Soket AM3+ 3.3GHz 16MB Önbellek 95W 32nm İşlemci

Teşekkürler fakat magazadan alabilirim ancak internet üzerinden alışveriş yapma şansım yok ve tek magazadan alma şansım var keşke itopya burada da olsaydı.
Hocam aynı fiyata bir sistem daha topladım birde buna bakar mısın bu mantıklı mı sizce ?

Eki Görüntüle 278402
İşlemci olarak : AMD FX 8300 = AMD FX X8 8300 Soket AM3+ 3.3GHz 16MB Önbellek 95W 32nm İşlemci
Bu topladığınız sistemi tercih etmeyiniz.
DDR3 bir sistem sıfırdan toplanmaz. Ölü yatırım olur.
FX serisi AMD'nin en berbat serisidir. Yüksek çekirdek sayısı, düşük tek çekirdek performansı. Yüksek çalışma frekansı, düşük çalışma sıcaklığı istemesi. Ayrıca 125W TDP değerine sahip FX 8xxx ve 9xxx işlemcileri.
Size tavsiyem X4 950, B350M-K, 8 GB 2400 MHz en ucuz RAM ve en ucuz fanlı GT 1030 şeklinde bir sistem olacaktır.

DDR3 Sistem ve Amd FX Serisinden uzak durmanızı öneririm. X4 950 B Serisi anakart ve GT 1030 çok daha güçlü ve geleceğe dönük bir sistem olacaktır. Bu sistemde işlemcinizi Overclock yapabilir ve ileride daha güçlü Ryzen işlemci ve Ekran kartı yükseltmesi yapabilirsiniz.

İnventus üzerinden:
X4 950
MSI B350M Pro-VD Plus
Gskill Aegis DDR4 3000 MHZ 8 GB RAM
MSI GT 1030 Aero ITX
WD Caviar Blue 1 TB HDD WD10EZEX
Böyle yap sistemi.

Arkadaşın önerdiği sistem daha mantıklı ve geleceğe dönük duruyor. X4 950 işlemciyi B350 Anakartta Overclock ederek kullanabilirsiniz. Tek bir sorun var. 3000MHz Ramı Ryzen işlemci takana kadar 2133MHz olarak kullanacaksınız.

Bu topladığınız sistemi tercih etmeyiniz.
DDR3 bir sistem sıfırdan toplanmaz. Ölü yatırım olur.
FX serisi AMD'nin en berbat serisidir. Yüksek çekirdek sayısı, düşük tek çekirdek performansı. Yüksek çalışma frekansı, düşük çalışma sıcaklığı istemesi. Ayrıca 125W TDP değerine sahip FX 8xxx ve 9xxx işlemcileri.
Size tavsiyem X4 950, B350M-K, 8 GB 2400 MHz en ucuz RAM ve en ucuz fanlı GT 1030 şeklinde bir sistem olacaktır.

Hocam biliyorum başınızı agrıttım fakat x4 950 işlemci bana biraz iç açıcı gelmedi 2mb önbellegi falan göz önüne alındığında. Onun yerine X4 860K aradım fakat hiçbir yerde bulamadım malesef.

Birde bu sistem hakkında yorum yapmanızı rica edecegim :)

son.PNG

Hocam biliyorum başınızı agrıttım fakat x4 950 işlemci bana biraz iç açıcı gelmedi 2mb önbellegi falan göz önüne alındığında. Onun yerine X4 860K aradım fakat hiçbir yerde bulamadım malesef.

Birde bu sistem hakkında yorum yapmanızı rica edecegim :)

son.PNG
@Silinen üye hocam sizden de bir yorum bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı