1500 TL sistem

Cem Güner

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce APU sistem için konu açmıştım laptopumu satıp alıcaktım ama laptopu satamadım. Bi süre sonrada işe başlıcam bende 1500 tl ya aşşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim. İşe başaldıktan sonra Eski pc den kalma Kasa , 400W PSU , Harddisk im mevcut sizde resimdeki sistem yeterli midir yada sizin tavsiye edebiliceğiniz başka sistemler var mı aynı fiyata?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    33 KB · Görüntüleme: 481
Son düzenleyen: Moderatör:
Ramini 8 GB yapıp işlemcini i3 4170 yaparsan daha iyi bir performans elde edersin.4GB ram oyun bilgisayarları için tarih oldu.Birkaç sene sonra millet 12 GB ram kullanacak zaten.İlerde ekran kartını upgrade ederim GTX 960 a dersen(r9 285 de olabilir) işlemcin i5 4460 kalsın.Fakat sana önerim bütçeyi biraz daha zorlayıp veya i5 den vazgeçip i3 alıp ramini 8 GB yapman.

Ram i 8gb yapabilirim 100lira sikinti olmaz ama bu sekilde mi daha iyi yoksa islemci i3 ekran karti 960 olsami daha iyi olur.

Arkadaşlar daha önce APU sistem için konu açmıştım laptopumu satıp alıcaktım ama laptopu satamadım. Bi süre sonrada işe başlıcam bende 1500 tl ya aşşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim. İşe başaldıktan sonra Eski pc den kalma Kasa , 400W PSU , Harddisk im mevcut sizde resimdeki sistem yeterli midir yada sizin tavsiye edebiliceğiniz başka sistemler var mı aynı fiyata?
Güzel sistem toplamışsınız, hayırlı olsun, 4gb bellek yeterli ileride 4gb daha alırsınız olur biter, ama işlemciyi yükseltmek için bi sürü para harcarsınız. Strix yerine MSi i tercih edin, bana göre aktif soğutucu herzaman daha iyidir. Yayın yapacaksan r7 265 öneririm, gölgeleri kapatarak yüksek ayarlarda 480p yayın yapabilirsiniz. Link'ini attığım arkadaşın sistemini inceleyin, 480p yayın açarak 60 fps'nin altına düşmüyor. Twitch

Son düzenleme:
Güzel sistem toplamışsınız, hayırlı olsun, 4gb bellek yeterli ileride 4gb daha alırsınız olur biter, ama işlemciyi yükseltmek için bi sürü para harcarsınız. Strix yerine MSi i tercih edin, bana göre aktif soğutucu herzaman daha iyidir.
4 GB Belleğin yetmeyeceğine eminim adam yayın yapacakmış,sen gidip 720p yayın yapıp oyun oynarsan pc garanti 4 gb tüketecek.Birde zorlu bir oyunsa(GTA V,BF4 gibi) 6-7 GB gidecek.

O saydığın oyunları, orta ayarda 40 50 fps anca oynar yayınlayamaz, ancak replay alabilir ve daha sonra kanalında yayınlayabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı