1500 TL Telefon Önerisi

Konuralp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1500 liraya kadar bütçem var, telefona çok para vermek istemiyorum çünkü insanlar 2 metreden düşürür sorun olmaz bende 20 cm'den ekran kırılır, en son iPhone 5 vardı elimde ama android'e geçmenin sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Telefondan isteklerim öncelikle 6 ay sonra kasma yapmasın hala hızlı olsun, oyun pek oynamam oynarsam da kasan ağır oyunlar olmaz, Instagram, Facebook, Snapchat, Spotify, 9Gag kullanırım, kamera kalitesi süper olmasına gerek yok. Instaya koyunca güzel gözükse yeter, bulduğum düşündüğüm modeller: Lenovo P2 - Huawei GR5 2017 ve P9 Lite 2017 - Xiaomi Mi 5s (İthalatçı garantisi korkutuyor) - Sony Xperia X Compact - Tam araştıramadım ama Asus Zenfone 3. Önerileriniz ve şikayetleriniz nelerdir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zenfone 3 kamera olarak iyidir. Sıkıntı yaşamazsın kullandım. Herkese belirtiyorum sana da belirteyim çok gereksiz uygulaması olduğunu düşünüyorum onun dışında her şeyi iyi. Sanırsam küçük ekran sıkıntın yok biraz üstüne çıkıp eğer IOS istiyorsan Iphone SE modelini düşünebilirsin güçlü bir model. Lenovo P2 gayet güzel bir pil sunuyor kamerası orta diyebilirim. Huawei düşünebilirsin iki model de güzel. İthalatçı garanti bence gözünü korkutmasın eğer servisle çok içli dışlı olmayacaksan Xiaomi Mi5s alınabilir. X compact için düşünürsek kalın olması haricinde güzel ve güçlü bir telefon. Sorun varsa cevaplayabilirim.

Zenfone 3 kamera olarak iyidir. Sıkıntı yaşamazsın kullandım. Herkese belirtiyorum sana da belirteyim çok gereksiz uygulaması olduğunu düşünüyorum onun dışında her şeyi iyi. Sanırsam küçük ekran sıkıntın yok biraz üstüne çıkıp eğer IOS istiyorsan Iphone SE modelini düşünebilirsin güçlü bir model. Lenovo P2 gayet güzel bir pil sunuyor kamerası orta diyebilirim. Huawei düşünebilirsin iki model de güzel. İthalatçı garanti bence gözünü korkutmasın eğer servisle çok içli dışlı olmayacaksan Xiaomi Mi5s alınabilir. X compact için düşünürsek kalın olması haricinde güzel ve güçlü bir telefon. Sorun varsa cevaplayabilirim.
Hocam dün yazamadım noktalamadan ceza yedim. Açıkçası P2'yi kameradan dolayı eledim, Lite 2017 ise 16GB olmasından dolayı, GR5 2017 ve Xperia arasında kaldım, GR5'e Android 7 gelmeyecek diyorlar büyük kayba yol açar mı ve X Compact'ta da ses sorunu var diyorlar?

@Barış Tolon

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun her telefonda çıkmayabilir. Tamamen şans işi oluyor bazı kullanıcılar bu durumdan şikayetçi doğru. Ancak GR5 yeni bir telefon güncelleme alabileceğini sanıyorum. Almasa da bunun sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Xiaomi ya da Asus'tan neden vazgeçtin?

ASUS ZenFone 3 der ve yavaşça köşeme çekilirim. Xiaomi Mi5s'den sonraki en iyi telefondur. Daha düşük bütçede kamera odaklı bir telefon istersen ZenFone 3 Laser alabilirsin.

Kamera diyorsan Xperia X Compact ya da Zenfone 3 almanı öneririm.
X Compact'la ilgili olarak 1- Plastik olması sizce dayanıklılık açısından büyük bir sorun mu? 2- Bir arkadaşım ekranın eğer olur da kırılırsa vida ile yerine sabitlendiğini onun da pek sağlam olmadığını açıldığını söyledi doğru mu?

Sorun her telefonda çıkmayabilir. Tamamen şans işi oluyor bazı kullanıcılar bu durumdan şikayetçi doğru. Ancak GR5 yeni bir telefon güncelleme alabileceğini sanıyorum. Almasa da bunun sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Xiaomi ya da Asus'tan neden vazgeçtin?
Hocam Xiaomi ithalatçı garantili, Asus ise 1550 lira olması sonucu 1350 liraya X Compact daha mantıklı geldi.

Epey sitesinden karşılaştırma yapabilirsin. Puanlara bakmadan 1500tl ve altını seçersen bir çok model ve özellikleriyle görebilirsin. Benim önerim Zenfone 3.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı