1500 TL Telefon Önerisi

Arkadaşlar 1500 liraya kadar bütçem var, telefona çok para vermek istemiyorum çünkü insanlar 2 metreden düşürür sorun olmaz bende 20 cm'den ekran kırılır, en son iPhone 5 vardı elimde ama android'e geçmenin sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Telefondan isteklerim öncelikle 6 ay sonra kasma yapmasın hala hızlı olsun, oyun pek oynamam oynarsam da kasan ağır oyunlar olmaz, Instagram, Facebook, Snapchat, Spotify, 9Gag kullanırım, kamera kalitesi süper olmasına gerek yok. Instaya koyunca güzel gözükse yeter, bulduğum düşündüğüm modeller: Lenovo P2 - Huawei GR5 2017 ve P9 Lite 2017 - Xiaomi Mi 5s (İthalatçı garantisi korkutuyor) - Sony Xperia X Compact - Tam araştıramadım ama Asus Zenfone 3. Önerileriniz ve şikayetleriniz nelerdir ?
S.a guzel kardeşim 1300 tlye LG Q6 var 3 gb ram 5,5 inç 2160x1080 ekran 32 gb hafıza kamer 16 mp gayet guzel bı telefın andodrıd 7 ,1 nougat guncel bır telefon her turlu guncellmeyı alacgını dusunyorum suan 2014 lg g3 kullanıyorum hala ufak tefek guncelmme alıyor 6 geldı yanı lg tavsıydemdır

X Compact'la ilgili olarak 1- Plastik olması sizce dayanıklılık açısından büyük bir sorun mu? 2- Bir arkadaşım ekranın eğer olur da kırılırsa vida ile yerine sabitlendiğini onun da pek sağlam olmadığını açıldığını söyledi doğru mu?

Plastik olması sorun oluyor. Korusan bile çiziliyor (8-9 aydır kullanıyorum çizikler var ama uzaktan belli olmuyor) ve kılıf bulmak tüm SONY telefonlarda olduğu kadar zor.
Benim bulduğum kılıfta HepsiBurada'da (GittiGidiyor olabilir) 15tl ye satılan toptancıda 30 cent olan dandik bir kılıf. Koruyor evet ama arka tarafta çok kabarcık oluyor.

Onun dışında telefonun performansı iyi, güncellemeler hızlı geliyor(Aralıkta 7.0 geldi, şuan 7.1.1 var, her ay başlarında güvenlik güncellemesi geliyor ve büyük ihtimal Android Oreo güncellemesi alır.), kamerasıda gayet yeterli fotoğraflar çekiyor.

Bence 1300₺ ye rakipsiz (ithalatçı garantililer hariç). Ben zamanında 1700₺ aldım elden.

Şöylede birkaç benchmark sonucu bırakayım.
Eki Görüntüle 256502

Eki Görüntüle 256503

Eki Görüntüle 256504

1503862272589.png

Şuda karşılaştırma olsun;
1503862302966.png

1503862310385.png

Son düzenleme:
@Brixlemy Dediğim gibi ben çok düşürürüm telefonu o açıdan bir korkum oldu ve ekran kırılınca yenisi vidalama yöntemiyle mi yapılıyor? Arkadaşım da eski telefonunda öyle olmuş ve açılma yapmış sonradan.

@Brixlemy Dediğim gibi ben çok düşürürüm telefonu o açıdan bir korkum oldu ve ekran kırılınca yenisi vidalama yöntemiyle mi yapılıyor? Arkadaşım da eski telefonunda öyle olmuş ve açılma yapmış sonradan.
Sert olanlarından ekran koruyucu kullanıyorum. 2-3 kere yere sert düştü ve neredeyse hepsinde köşe üstüne düştü.
Cama birşey olmadı.
Cihaz plastik(polikarbon) olduğu için köşelerde çok küçük yarık var ama plastik bütün olarak aynı renk olduğu için belli etmiyor.

+Vidalama yöntemini bilmiyorum.

Ekran çıtçıtlı sistem olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. X Compact güzel bir cihaz ve kamera açısından 1300 bandında en iyi cihaz ardından Mİ5S geliyor. HD ekran olması bir sorun değil çünkü küçük, iPhone 7 ile neredeyse aynı boyut ve aynı çözünürlükte iPhone'a kimse laf atmıyor ama Sony topa tutuluyor. Ekranı da kalite, parlaklık, kontrast açısından çok güzel.

Ekran çıtçıtlı sistem olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. X Compact güzel bir cihaz ve kamera açısından 1300 bandında en iyi cihaz ardından Mİ5S geliyor. HD ekran olması bir sorun değil çünkü küçük, iPhone 7 ile neredeyse aynı boyut ve aynı çözünürlükte iPhone'a kimse laf atmıyor ama Sony topa tutuluyor. Ekranı da kalite, parlaklık, kontrast açısından çok güzel.
Sanırım çıt çıt ve yapışkan farklı sistemler değil mi? Kötü olan yapışkanmış.

Kötüsü iyisi yok cihazın iç dizaynı düzgün yapılırsa kağıt sıkıştırıp kullansan bile sorun olmaz, X Compact için biraz araştırdım ve içinde ısıya dayanıklı çift taraflı bantımsı malzeme olduğunu öğrendim. X Compact modelinde ekran kalkması gibi her hangi bir sıkıntı yok ve tamiri kolay.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı