1500 TL Telefon Önerisi

Yer
Mersin
Arkadaşlar merhaba, daha önceden de konu açmıştım, annem için telefon alacaktık. Bu hafta almayı düşünüyoruz, aklımızda maksimum 1500 TL var. Normalde 1200 lira civarıydı ama artırdık biraz.
Mediamarkt'a gittik OPPO telefonları çok övdüler. Normalde aklımda Samsung M20 almak vardı. Xiaomi'ye pek sıcak bakmıyorum.
OPPO hakkında ve garantileri hakkında detaylı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Aklımızda olan telefonlar şunlar:

Samsung Galaxy M20 (1200 TL)
Samsung Galaxy A20S (1400 TL)
OPPO A5 2020 (1600 TL) Mağazada 1800 TL fakat HB gibi sitelerde 1600 lira.
OPPO A5s (1200 TL)

Oyun falan oynanmayacak, oyun performansı hiç önemli değil. Önemli olan pil ömrü, kamera ve de ekranın canlı olması.
Ayrıca TR garantili telefon olacak, TR garantisi olmayan telefon önermeyin lütfen.

Hep oppo öneriyorlar aynısı bizim de başımıza geldi. Xiaomi Note 8 önerecektim fakat istemiyormuşsunuz, o fiyata iyi telefon bilmiyorum ama bunun 64GB modelini bulursanız alabilirsiniz:

Edit: 64GB modeli maalesef Türkiye'de satılmıyormuş :(

OPPO A5 2020 en iyisi gibi duruyor. Kamerası daha iyi. Batarya olarak Galaxy M20 ile aynı. Chipset ve işlemci olarak daha iyi. NFC var. Stereo hoparlöre sahip. Son olarak dahili depolama alanı daha fazla. Onun dışında Xiaomi pek sıcak bakmadığınızı biliyorum ama bence bakmalısınız. Redmi Note 8 modeli gayet iyi. Dediğiniz kriterlere bakacak olursak OPPO A5 2020 modeli ile Galaxy M20 modeli arasında bir seçim yapmanız gerekiyor. İkisinin de batarya kapasitesi aynı kamera olarak A5 2020 daha iyi ekran kalitesi olarak Galaxy M20 daha iyi.
Arkadaş Realme 5 Pro önermiş o da gayet iyi bir telefon buradaki telefonlarla kesinlikle yarışır hatta daha iyidir. Ancak Realme cep telefonları ithalatçı garantili oluyor onu belirteyim.

Xiaomi Note 8 1700 TL civarında, bütçeyi aşıyor. OPPO için bile bütçeyi zorlamamız gerekecek.

Mediamarkt'taki satış görevlisi de OPPO'nun garanti olayının falan daha iyi olduğunu söyledi, yurt dışında çok satan bir telefonmuş. Normalde Samsung M20 düşünüyordum ama OPPO da işin içine dahil olunca arada kaldım. Xiaomi A3 de fena durmuyor. Ne alacağımı şaşırdım. @BERWAR
Bir de Samsung M20 hakkında izlediğim videolar hep böyle, herkes çokça övmüş ve bu fiyata çok iyi demişler:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu 1200 TL, OPPO 1600 TL. 400 TL fark var arada. Üstelik o video çekildiğinde ürün 1800 TL imiş. Ona rağmen çok iyi demişler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı