1500 TL VDSL 5 GHz modem önerisi

songokce

Hectopat
Merhaba,

Daha önceden ADSL olarak kullandığım ev internetimde TurkNet VDSL geçtiğimden beri Wi-Fi üzerinde koplamalar yaşıyorum. Kablolu bağlantıda bir sorun yok ama kablosuzda bazı cihazlar kopuyor ve tekrar bağlanması 5 dakika sürüyor neredeyse. Şu an kullandığım modem ZyXEL VMG3312-B10b ve 2.4 GHz. Bu kopmalarının sebebini 2.4 GHz olması ve eski olmasına bağlıyorum.

Bu konuda yeni bir modem satın almak dışında önerileriniz varsa açığım.

Yeni modem almak zorunda kalırsam da 1000-1500 TL gibi bir bütçe düşünüyorum. Ama bu aralık dışındaki tavsiyelerinize de açığım.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Daha önceden ADSL olarak kullandığım ev internetimde TurkNet VDSL geçtiğimden beri Wi-Fi üzerinde koplamalar yaşıyorum. Kablolu bağlantıda bir sorun yok ama kablosuzda bazı cihazlar kopuyor ve tekrar bağlanması 5 dakika sürüyor neredeyse. Şu an kullandığım modem ZyXEL VMG3312-B10b ve 2.4 GHz. Bu kopmalarının sebebini 2.4 GHz olması ve eski olmasına bağlıyorum.

Bu konuda yeni bir modem satın almak dışında önerileriniz varsa açığım.

Yeni modem almak zorunda kalırsam da 1000-1500 TL gibi bir bütçe düşünüyorum. Ama bu aralık dışındaki tavsiyelerinize de açığım.

Teşekkürler.

Bunları tercih edebilirsiniz. 5 GHz uzak menzilde çekmeyecektir bu arada. Arada bir duvar bile bulunsa çekim alanında ciddi düşüşler olacaktır.

Merhaba,

Kullandığınız modemi uzun süreler ben de kullandım. VMG3312-B10b eski bir model, bir süre sonra cihaz yıpranıyor ve problem çıkarmaya başlıyor. Kopmaların sebebi 2.4 GHz değildir. Muhtemelen modeminiz kullanım ömrünü doldurmuştur.

Yeni modem alacaksanız aşağıdaki ürünleri öneririm.

Omni DSL düşük bütçe ve ortalama bir apartman dairesi için gayet yeterlidir. 5GHz bulunmuyor:

Omni DSL'nin aksine 5GHz desteği var, ancak ethernet portları en fazla 95Mbps'e kadar destekliyor:

5GHz desteği var ve ethetnet portları 1000Mbps'e kadar destekliyor:

Yeni konular

Geri
Yukarı