1500 TL VDSL modem önerisi

OnuR CS

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
~GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
~AMD RYZEN 3 3100 3.6GHz 18MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
~SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT PULSE OC 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
~GSKILL 16GB(2x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Ram
~SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD
~WD Blue 1TB 3.5″ SATA 3.0 WD10EZEX Harddisk
~CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 550W 80+ Tempered Glass Mid Tower Kasa
Herkese iyi bayramlar arkadaşlar 😊
Yaklaşık 2 hafta kadar önce internetimin taahhüdü bitti ve Türk Telekom bana yeni tarife sunmadığı için tarifemi yenileyemedim. Ben de TurkNet'e geçmek için sitesine baktım ve bulunduğum bölgede 50 Mbps hız desteklediğini gördüm. TurkNet'e geçmeye karar verdim ama daha önceden 16 Mbps hıza sahip bir internet kullandığım için ADSL modem vardı. ADSL modemim 50 Mbps hız desteklemediği için yeni bir VDSL modem almam gerekiyor ama modemden pek anlamadığım için 2 haftadır öyle modemlere bakıp bakıp duruyorum. O yüzden sizden 1.500 TL civarında bir VDSL modem önermenizi rica edeceği̇m. Evimiz iki katlı ama şu an kullandığımız modemle bile neredeyse tüm odalarda kablosuz gayet iyi çekiyor. O yüzden çok üst düzey bir modem olmasına gerek olduğunu düşünmüyorum.
  • Modeme bir tane kablolu, bir tane kablosuz olarak 2 bilgisayar bağlanacak. Belki ileride 2 kablolu olabilir.
  • En fazla 4 telefon bağlanacak. Misafir geldiği zaman maksimum 6-7 cihaz olur.
  • İnterneti genelde oyun oynamak ve oyun indirmek, film izlemek, video izlemek, müzik dinlemek gibi günlük şeyler için kullanıyoruz.
Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim, tekrar iyi bayramlar dilerim. 😊

Yaklaşık 1,5 yıldır Tenda V12 kullanıyorum. Bunu önerebilirim.

75 Mbps paketim var. Daha önce Türk Telekom'un verdiği TP-Link TD-W9970V3 modemi uzun yıllar kullandım. Bu eski modemi TP-Link Archer VR400 ve Xiaomi Mi Router AX1800 cihazlarının Wi-Fi performanslarıyla kıyasladım. Her ikisi de kötü olduğu için iade ettim ve son olarak aldığım Tenda V12'den memnun kaldım. Yazılımsal özellikleri ve arayüzünü çok beğenmesem de geri kalan her yönüyle iyiydi. Üstün Wi-Fi menzili, ileride fiber optik internete geçildiğinde gerekebilecek MAC klonlama özelliği, gigafiber bağlantı ve gigabit hızında ağ erişimi isteyenler için gigabit hızında LAN portları, MU-MIMO, beamforming gibi özelliklere sahip.

www.vatanbilgisayar.com/tenda-v12-300mbps-867mbps-vdsl2-kablosuz-ac-4-port-gigabit-adsl2-modem.html

Keenetic carrier DSL alabilirsin lan portları 100 Mbps destekliyor ama zaten ileride fiber geçersen çoğu ISS fiber modemi ücretsiz veriyor ayrıca modemde SNR margin ayarlama özelliği mevcut Tenda V12 kullanmıştım ısınma sorunu vardı ve QoS özelliği yoktu.

Keenetic carrier DSL alabilirsin lan portları 100 Mbps destekliyor ama zaten ileride fiber geçersen çoğu ISS fiber modemi ücretsiz veriyor ayrıca modemde SNR margin ayarlama özelliği mevcut Tenda V12 kullanmıştım ısınma sorunu vardı ve QoS özelliği yoktu.
Dostum bulunduğum konuma fiber gelme olasılığı çok düşük. Ayrıca saydığın diğer şeylerden hiçbir şey anlamadım açıkçası 😅 Öyle çok fazla internet arayüzüyle uğraşan, SNR margin, QoS vb. dediğin şeylerden anlayan biri değilim. Bana dümdüz VDSL modem olsun yeterli. Hızımı düşük vermesin, kablosuz çekim kalitesi iyi olsun bu kadar. Tavsiyelerin için teşekkür ederim 😊

Netspeede geç ve 2ci el Zyxel DX3200 al 700-800 TL bulursun sarı sayfalarda. Hem wifi 6 hem performansı çok iyi.

Netspeede geç ve 2ci el Zyxel DX3200 al 700-800 TL bulursun sarı sayfalarda. Hem wifi 6 hem performansı çok iyi.
Dostum Türknet'e kuzenim geçiş yaptı ve gayet memnun olduğunu söyledi. Ayrıca davet koduyla ben de Türknet'e geçeceğim için şu an Türknet benim için daha avantajlı. Zaten Türknet'te taahhüt ve sözleşme olmadığı için birkaç ay denerim, eğer memnun kalmazsam Netspeed'e bakarım. Tavsiyen için teşekkür ederim.
Bu arada dediğin modemi bulunduğum konuma yakın yerde 2. el olarak satan bulamadım o yüzden şimdilik aklımda Tenda V12 modem var. Bulunduğum şehirdeki Vatan Bilgisayar bayisinde stokta gözüküyor. Onu almayı düşünüyorum.

Alma hocam Tenda V12 ısınma sorunu var TurkNet'e geçerek iyi yapmışsın.
Hocam başka bir konuda Tenda V12 modemi önermişsin ama. Ben de senin o yorumunu gördükten sonra almayı düşünüyordum. Çok aşırı ısınma yapmıyorsa alıp denesem olmaz mı, denememi de mi tavsiye etmezsin?

O bütçede alabileceğin o var en mantıklı ama ısınma sorunu var.

Bütçeden 200 daha aşıp Keenetic carrier DSL alabilirsin.

O bütçede alabileceğin o var en mantıklı ama ısınma sorunu var.

Bütçeden 200 daha aşıp Keenetic carrier DSL alabilirsin.
Tamam hocam sağ olun. Tavsiyenizi göz önünde bulunduracağım.
Bir de önerdiğiniz modemin linkini atabilir misiniz rica etsem?

Geri
Yukarı