1500 TL'ye kadar bütçeyle siyah-beyaz lazer yazıcı tavsiyelerim

@Lithium Pantum yazıcılar bence çok dandik. Belirttiğiniz Xerox cihazı da listeye eklemeye ihtiyaç duymadım çünkü listenin ilk 3 yazıcısıyla aynı değerleri vermesine rağmen daha pahalı. Düşük bütçeden yüksek bütçeye doğru sıraladım. Eğer bir eksik görürseniz bir zaman onları da eklerim. :)

@Lithium pantum yazıcılar bence çok dandik. Belirttiğiniz xerox cihazı da listeye eklemeye ihtiyaç duymadım çünkü listenin ilk 3 yazıcısıyla aynı değerleri vermesine rağmen daha pahalı. Düşük bütçeden yüksek bütçeye doğru sıraladım. Eğer bir eksik görürseniz bir zaman onları da eklerim. :)

Bana en fazla 1000₺ olacak şekilde Wi-Fi'lı(airprint ve Android destekli) toner dolumu ya da değişimi kolay olan sıkıntısız bir model lazım. Ne önerirsiniz? Bir de pantum düşünüyordum ben 800 TL ile en ucuz oydu. Bir de toner dolumu kolay duruyor toner kitinin yanında çipi falan da var hallederim gibi geldi. HP 107W ve xerox 3020V'nin dolumu ile ilgili bir şey bulamadım. Alacağım ürünün ya dolumu kolay olmalı ya da çok ucuza tak çıkar toneri olmalı. Pantum'da sizin beğenmediğiniz özelliği nedir?

Pantum'da sizin beğenmediğiniz özelliği nedir?

Pantum cihazlardaki ürünün kalitesi sorunlu geldi bana. HP kadar ya da diğer firmalar kadar kaliteli üretmemiş bence cihazını. Üst bütçelerde hiç Pantum cihazlar incelemedim fakat alt bütçedeki Pantum cihazları elinizle yoklarsanız ürün kalitesi biraz düşük. Baskı kalitesi çok kötü değil fakat onun da toneri biraz sıkıntılı.

Şimdi baktım da 1000 TL'ye Wi-Fi bulunduran cihaz sayısı çok az. Dilerseniz Xerox'a yönelebilirsiniz. Yine de Pantum'lara karşı biraz önyargım var.

Evet ama HP'nin MFP serisinin toner olayı daha basit olduğundan dolayı bunu koydum. Gerçekten her detayı atlamadan bu listeyi yapmaya çalıştığımdan emin olabilirsin. Ha evet 10 makineye tamamlayabilir miydim? Evet tamamlayabilirdim fakat 3 saat geçmiş ve hala yazıyor olmamın verdiği yorgunluk ile bu kadar deyip yayımladım. :)

Bu 107w olanlarda yazılım atılmış şeklinde satılanlar var. Çip derdi olmuyormuş, toner dolumu daha kolaymış. Ama muhtemelen garanti olmuyor bu cihazlarda. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Orjinal hp garantili mi almak gerekir yoksa yazılımlı mı? Bir de bu modelde Wi-Fi yavaş diyorlar. Android telefon üzerinden rahatlıkla çıktı alabilmemiz lazım. Ayrıca bu üründe tarayıcı ve fotokopi özelliği olmadığı için gerektiğinde de belgenin telefondan fotoğrafını çekip uygulama üzerinden taratma ya da fotokopi alma özelliği olmalı. Bu modeli kullandınız mı acaba?

Bu 107W olanlarda yazılım atılmış şeklinde satılanlar var. Çip derdi olmuyormuş, toner dolumu daha kolaymış. Ama muhtemelen garanti olmuyor bu cihazlarda. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Orijinal HP garantili mi almak gerekir yoksa yazılımlı mı? Bir de bu modelde Wi-Fi yavaş diyorlar. Android telefon üzerinden rahatlıkla çıktı alabilmemiz lazım. Ayrıca bu üründe tarayıcı ve fotokopi özelliği olmadığı için gerektiğinde de belgenin telefondan fotoğrafını çekip uygulama üzerinden taratma ya da fotokopi alma özelliği olmalı. Bu modeli kullandınız mı acaba?

Yazılım atılınca garantiden çıkıyordur muhtemelen, hiç araştırmadım. Dediğiniz gibi çip masrafından kurtuluyorsunuz ve bu sayede en azından 40-50 TL'niz cebinizde kalıyor. Bu arada daha önce deneyimledim ve seri çıktı alıyor ve kaliteli çıktı veriyor.

1) HP LaserJet 107a (4zb77a): (929 TL)​

Eki Görüntüle 937079

Ürün linki: HP Laserjet M107A 4ZB77A Mono Lazer Yazıcı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ürün detayları: HP Laser 107a (4ZB77A) için Ürün Belirtimleri | HP® Müşteri Desteği

ürünün iyi yanları:
  • Ucuz olması ve uzun süre boyunca dayanan tonere sahip olması. Ek olarak toneri her yerde bulunabiliyor.
ürünün kötü yanları:
  • Tarayıcıya sahip değil.
  • Çift taraflı baskı yok. Yalnızca el ile çift taraflı yazdırılabiliyor.

2) HP LaserJet Pro P1102: (890 TL)​

Eki Görüntüle 937621

Ürün linki: HP LaserJet Pro P1102 Lazer Yazıcı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ürün detayları: HP LaserJet Pro P1102, P1106, P1108, P1109 Yazıcılar için Yazıcı Özellikleri | HP® Müşteri Desteği

ürünün iyi yanları:
  • Toneri doluma müsait.
  • İnternette muadil sürümleri çok, yani toner arızalanırsa yenisini bulmak çok basit.
  • Toneri uzun ömürlü ve sağlam.
  • Hızlı yazdırabiliyor.
ürünün kötü yanları:
  • Eski bir yazıcı modeli. (eski olduğuna bakmayın hala güncel sürücülere sahip.)
  • Tarayıcısı yok.
  • Otomatik çift taraflı yazdırma özelliği bulunmuyor. Elle çift taraflı yazdırma özelliğine sahip.

3) HP laser 107W (4zb78a): (979 TL)​

Eki Görüntüle 937443

Ürün linki: HP Laserjet 107W 4ZB78A Wi-Fi Mono Lazer Yazıcı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ürün detayları: HP Laser 107w (4ZB78A) için Ürün Belirtimleri | HP® Müşteri Desteği

ürünün iyi yanları:
  • Wi-Fi desteği sayesinde mobil cihazlardan yazdırabilme özelliğine sahip.
  • Toneri doluma müsait. Ek olarak toner uzun süre gidiyor.
  • Hızlı yazdırabiliyor ve kaliteli baskıya sahip.
ürünün kötü yanları:
  • Tarayıcıya sahip değil.
  • Otomatik çift taraflı baskı desteği yok. Yalnızca el ile çift taraflı yazdırılabiliyor.

4) HP laser mfp 135a (4zb82a): (1278 TL)​

Eki Görüntüle 937520

Ürün linki: HP 135A 4ZB82A Tarayıcı + Fotokopi Mono Çok Fonksiyonlu Yazıcı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ürün detayları: HP Laser MFP 135a (4ZB82A) için Ürün Belirtimleri | HP® Müşteri Desteği

ürünün iyi yanları:
  • 600x600 DPI fotokopi çözünürlüğü.
  • 1200x1200 DPI yazdırma çözünürlüğü.
  • Kopya küçültme ve büyütme özelliği.
  • 128 MB belleğe sahip.
  • 4800x4800 DPI tarayıcı çözünürlüğüne sahip.

ürünün kötü yanları:
  • Otomatik çift taraflı baskı özelliği yok. Elle çift taraflı baskı destekli.
  • Tek taraflı tarayıcıya sahip. Elle ikinci tarafı taratmak gerekli.

5) HP laser mfp 135W (4zb83a): (1499 TL)​

Eki Görüntüle 937637

Ürün linki: HP MFP 135W 4ZB83A Wi-Fi + Tarayıcı + Fotokopi Mono Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ürün özellikleri: HP Laser MFP 135w (4ZB83A) için Ürün Belirtimleri | HP® Müşteri Desteği

ürünün iyi yanları:
  • 600x600 DPI fotokopi çözünürlüğü.
  • 1200x1200 DPI yazdırma çözünürlüğü.
  • Kopya küçültme ve büyütme özelliği.
  • 128 MB belleğe sahip.
  • 4800x4800 DPI tarayıcı çözünürlüğüne sahip.
  • Wi-Fi desteği sayesinde mobil cihazlarınızdan yazdırma ve tarama özelliği.
ürünün kötü yanları:
  • Otomatik çift taraflı baskı özelliği yok. Elle çift taraflı baskı destekli.
  • Tek taraflı tarayıcıya sahip. Elle ikinci tarafı taratmak gerekli.

6) kyocera FS-1128mfp: (1500 TL)​

Eki Görüntüle 937651

Ürün linki: Kyocera FS-1128MFP Tarayıcı + Fotokopi + Faks Mono Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ürün özellikleri: https://cdn.kyostatics.net/dlc/eu/d...teritem.tmp/FS-1028MFP_FS-1...28MFP_OG_TR.pdf (140 ve 144. sayfalar arası.)

ürünün iyi yanları:
  • Tek yönlüde dakikada 30 çekim, arkalı-önlü çekimde dakikada 15 sayfa yazdırabiliyor.
  • Kopyayı küçültme ve büyütme özelliği.
  • Tek seferde 999 sayfaya kadar yazdırma desteği.
  • 600x600 fotokopi çözünürlüğü.
  • 1200x1200 yazdırma çözünürlüğü.
  • 256 MB belleğe sahip.
  • Üst tarafında arkalı-önlü tarama destekli Feeder'a sahip.
  • Scanner file Utility uygulaması aracılığıyla yazıcınızı farklı bilgisayarlara bir tarayıcı olarak ekleyebilirsiniz. Aynısı yazdırma işlemi için de geçerli.
  • USB bellek girişine sahip ve USB belleğe tarama destekli.
  • Çift taraflı yazdırma özelliği destekli.
  • Kullandığı toner TK-130 olmakla beraber doluma uygun bir cihazdır. Drum kitinde çizilmeler olmadığı sürece masraf yaptırmaz.
ürünün kötü yanları:
  • USB 2.0 üzeri bellek takıldığında USB belleği algılamama problemi olabiliyor. Eğer USB bellek takacaksanız ve 3.0 USB bellek taktığınızda çalışmazsa 2.0 USB bellek takmayı deneyebilirsiniz.
  • Tarayıcısı 600x600 DPI çözünürlüğe sahip. Üstte HP'nin yazıcıları daha kaliteli tarama sunabiliyor ama aradaki fark öyle çok fazla olmuyor. Belge tarayacak kişiler farkı hiç anlamaz bile.

Konu açılış tarihi: 24. 03.2021

Bu cihazlarda renkli baskı mevcut değil mi?

Geri
Yukarı