1500 TL'ye kadar PC kasa önerisi

@Ali Rıza09 Luxe II benim için über bir kasa olurdu :D Benim onun içini doldurabilecek donanımım yok. F/P olarak harika duruyor. 600S modelini iyice araştırayım. Bana hitap eden bir kasa sanırım. Carbide 400R'dan sonra hem geçtiğime pişman ettirmez ve geçtiğime değecek gibi görünüyor.
Sistem Ryzen 5 3600, X570 Aorus PRO, 750W PSU, CM ML240L var.

@Ali Rıza09 Luxe II benim için über bir kasa olurdu :D Benim onun içini doldurabilecek donanımım yok. F/P olarak harika duruyor. 600S modelini iyice araştırayım. Bana hitap eden bir kasa sanırım. Carbide 400R'dan sonra hem geçtiğime pişman ettirmez ve geçtiğime değecek gibi görünüyor.
P600S sizin için biçilmiş kaftan pişman etmez birazda kullanıcının ne beklediğine bağlı tabi.
@Batuhan A.'da aynı modeli kullanıyordu size deneyimlerini yazabilir.

P600S kullanıyorum rahatlıkla önerebilirim. Ön ve üst panel modüler, kasanın her yüzeyinin iç tarafı ses yalıtım kaplaması ile kaplı.

Temperli camı azcık karartılmış. Temperli cam ve kablo saklama kısmı menteşeli olarak açılıp kapanıyor. Taşırken açılmayacak şekilde sıkılar. Arkadaki kablo saklama alanı gayet geniş, PSU uzatma kablosu kullanmama rağmen çok rahat kapanıyor.

Bundan önce P350X kullanıyordum, hava sirkülasyonu bariz daha iyi. Boşta ve yükte sıcaklıklarda yaklaşık 10C düşüş oldu. Tabi bunlar ön ve üst panel açık haldeyken bahsediyorum, yalıtma panellerini takınca sıcaklıklar doğal olarak artacaktır.

Ön panel bağlantıları olarak USB 3.0 ve Type C bulunuyor. Anakartınız destekliyorsa Type C girişi güzel bir artı.

Çok geniş fan desteği sunuyor. İçerisinden çıkan fanlar da yanlış bilmiyorsam 50-60 CFM civarı hava taşıyor. Çok sesli çalışmıyorlar ama PWM olmamaları büyük bir eksi tabii ki.

1569948250576.png

Uzun lafın kısası çok güzel kasa, ben 970 TL'ye aldım fiyatını hakettiğini düşünüyorum.

@Batuhan A.
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Tam bana hitap eden bir kasa olmuş. Anakartımda USB Type-C girişi olduğu için böyle bir kasa bakıyordum,ileriye yönelik...RGB faktörü benim için önemsiz zaten. Boşta duran Akasa fanlarım var. Onları kullanırım. Dediğim gibi böyle bir marka olduğunu dahi bilmiyordum :D

İçerisinden gelen fanlar. Küçümsencek seviyede değil.
Param olaydı zamanında elimdeki P400'ü çıkarıp almayı düşündüğüm bir üründü. Enthoo Evolv X'in hemen hemen bütün avantajlarını daha düşük bir fiyat etiketi ile sunuyor.

Son düzenleme:
İçerisinden gelen fanlar. Küçümsencek seviyede değil.
Param olaydı zamanında elimdeki P400'ü çıkarıp almayı düşündüğüm bir üründü. Enthoo Evolv X'in hemen hemen bütün avantajlarını daha düşük bir fiyat etiketi ile sunuyor.
İçinde gelen fanlar 140mm, 120mm değil. 3 adet 140mm.

n11'de Corax Alpha satıcısından aldım.

Eğer satıcı ile ilgili kafanızda soru işareti varsa; Phanteks'in Türkiye Distribütörü, kendileri çok ilgili, daha önce P350X kasamın camı kırıldığında çok yardımcı oldular sağolsunlar.

Müşterilerine karşı ilgili ve anlayışlılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı