Visual Studio'da Xamarin projesi oluşturulmuyor

Tutankhamun

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba, Öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim. Benim sorum şu şekilde;

Macbookta Visual Stuioda Xamarin Projesi açma yeri bulunmuyor. Sanırım Desteği kalktı tekrardan indiremiyorum. Sanal makineyle windows kurdum sırf Xamarin için. Ama onda da emulatorler sanal makine olduğu için çalıştırılamıyor. Visual Studio Code'da da açamıyor ve sağlıklı bir şekilde nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Aciliyetim var :(.

Bir kac saate support bitiyor -> Xamarin official support policy | .NET

Izlemen gereken yol desteklenen teknolojilere bir an once gecmen.
Değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Desteğin sona ermesinden dolayı visual studio code ile .net maui projeleri yapmaya karar verdim. Bunun için emulator olarak İos için Xcode ve Android için Android SDK kurdum. Lakin bu sefer de çok garip bi şekilde kurmama rağmen hala kurulmadı gibi bi hatayla karşılaşıyorum. Hata açıklaması şu şekilde;
"(Varsayılan)" başlatma profili uygulanamadı.
Kullanılabilir bir başlatma profili bulunamadı.
/usr/local/share/dotnet/packs/Microsoft.iOS.Sdk/17.2.8053/tools/msbuild/iOS/Xamarin.Shared.targets(1838,3): error : Could not find a valid Xcode app bundle at '/Library/Developer/CommandLineTools'. Please update your Apple SDK location in Visual Studio's preferences (Projects > SDK Locations > Apple > Apple SDK). [/Users/tutankhamun/Projects/MauiApp1/MauiApp1/MauiApp1.csproj::TargetFramework=net8.0-ios]
/usr/local/share/dotnet/packs/Microsoft.iOS.Sdk/17.2.8053/tools/msbuild/iOS/Xamarin.Shared.targets(1838,3): error : [/Users/tutankhamun/Projects/MauiApp1/MauiApp1/MauiApp1.csproj::TargetFramework=net8.0-ios]
/usr/local/share/dotnet/packs/Microsoft.MacCatalyst.Sdk/17.2.8053/tools/msbuild/iOS/Xamarin.Shared.targets(1838,3): error : Could not find a valid Xcode app bundle at '/Library/Developer/CommandLineTools'. Please update your Apple SDK location in Visual Studio's preferences (Projects > SDK Locations > Apple > Apple SDK). [/Users/tutankhamun/Projects/MauiApp1/MauiApp1/MauiApp1.csproj::TargetFramework=net8.0-maccatalyst]
/usr/local/share/dotnet/packs/Microsoft.MacCatalyst.Sdk/17.2.8053/tools/msbuild/iOS/Xamarin.Shared.targets(1838,3): error : [/Users/tutankhamun/Projects/MauiApp1/MauiApp1/MauiApp1.csproj::TargetFramework=net8.0-maccatalyst]

Sizce nasıl yol izlemeyelim yolları düzeltmeye çalışıyorum ama işin içinden çıkamadım....

Yeni konular

Geri
Yukarı