1500 TL'ye Kasa ve PSU Önerisi

Skyw4lker

Decapat
Merhaba, geçtiğimiz sonbaharda topladığım sisteme bütçem dahilinde yeni bir kasa ve PSU almak istiyorum. Neden değiştirmek istediğimi aşağıda görebilirsiniz. Öneriler için teşekkürler şimdiden.
Sistem:

Intel Core i5 10400F Soket 1200 10. Nesil 2.9GHz 12MB Önbellek 14nm işlemci.
MSI H410M PRO-VH Intel H410 Soket 1200 DDR4 2933MHz M.2 Anakart.
Crucial 8 GB (1x8GB) Ballistix DDR4 3000MHz CL15 PC RAM X2.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192Bit NVIDIA Ekran Kartı.
Rampage SAILOR 4x120mm Rainbow Fanlı 600W 80Plus Bronze MidT ATX Gaming KASA (Değiştirmek istediğim kısım.).
Crucial 480GB BX500 Serisi SATA 6.0Gb/s 3D NAND SSD (Okuma 540 MB / Yazma 500 MB).

Düzenleme 1: Çin'de merdiven altı üretilip Türkiye'de marka basılmış ürünlerden uzak durmak istiyorum. Kasa ve PSU'yu değiştirmek istememin sebebi bu.

Düzenleme 2: Ne yapacağıma karar verdim. Öneriler için teşekkürler.

Son düzenleme:
NZXT H510 CA-H510B-W1 USB 3.1 Temperli Cam Mat Beyaz ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

adeksstore.com/urun/xpg-core-reactor-650w-80-plus-gold-power-supply-guc-kaynagi-650g-bkceu
Çok az bütçeyi aşıyor ama kasanın fiyatı çok iyi kaçırmayın.
Öneri için teşekkürler fakat bu kasa ve PSU değiştirmek istediğim markaya çok benziyor. Rampage, Game Booster ve türevlerinden ziyade bilindik markaları tercih edeceğim.
XPG bir Adata markasıdır.

Öneri için teşekkürler fakat bu kasa ve PSU değiştirmek istediğim markaya çok benziyor. Rampage, Game Booster ve türevlerinden ziyade bilindik markaları tercih edeceğim.
XPG Core Reactor en üst seviye PSU. Kasayı beğenmediysen kendin seçebilirsin.

Yanlışlık oldu galiba, az önce tıkladığım linkte Dark marka bir ürün çıktı. Kusura bakmayın, öneri için teşekkürler.
Düzenleme: PSU XPG fakat kasa Dark imiş. Kasanın da bilindik markalardan olmasını tercih ederim.

Yanlışlık oldu galiba, az önce tıkladığım linkte Dark marka bir ürün çıktı. Kusura bakmayın, öneri için teşekkürler.
O kasa, PSU ve kasayı ayrı attım. Dediğim gibi kasayı istediğini alabilirsin. Kasa tercihi kişisel daha çok.

NZXT seçebilirsin eğer sade kasa seviyorsan. Ama ben tavsiye etmem. Hava akışı olarak pek iyi sayılmaz ve XPG Invader daha iyi bence.

Düzenleme: PSU XPG fakat kasa Dark imiş. Kasanın da bilindik markalardan olmasını tercih ederim.
Kasa markası evet dandik ama iyi modelleri olan bir dandik.
Kasa iyi, sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı