1500 TL'ye R3 1200 Sistem Upgrade Önerisi

Emirhan Türk43

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Hali hazırda bir sistemim var fakat bazı parçaları yenilemek istiyorum ve almayı düşündüğüm parçalar alınır mı? Bütçe 1500 TL. Ve bu sistemde yayın yapılır mı? Lütfen henüz alınmadı yazan parçalara yorum yapınız.
Sistem;
Ryzen 3 1200 (3.9 GHz O.C)
GTX 1050 Ti (+300 MHz boost)
12 GB 2133 MHz DDR4 (4 GB HENÜZ ALINMADI)
ASROCK AB50M AM4
Thermaltake 600W 80+
Powerboost VK-G1023's
Seagate Rarracuda 1 TB
Adata SU650 240 GB SSD(HENÜZ ALINMADI)

Ekipmanlar;
AOC G2260VWQ6 (HENÜZ ALINMADI)
Philips 19.2 inch 60 Hz 5ms
Rampage KM-RX9 Combo Set
Rampage SN-RW1(HENÜZ ALINMADI)
Bloody 70*30 geniş mousepad

SN-RW1 arkadaşımda var çok beğendim. Biliyorum çok iyi değil ama işimi görür gibi.

AOC monitör yorumları falan iyi, 75 Hz olması vb. güzel.

SSD WD, Toshiba gibi markalar önerilmemiş, bunu seçtim.

RAM 8 GB almaya bütçem yetmeyecek, toplam 12 GB yeterli olur bence.

Hangi oyunların yayını yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
12GB RAM yeterli ama daha yüksek frekansta RAM lar olsaydı daha iyi olurdu. Ryzen işlemciler de MHz çok önemli. SSD olarak en iyi F/P ürününü seçmişsiniz, güzel. Paranız biriktire bilirseniz yeni 3.cü nesil Ryzen işlemciler çıkacak piyasaya. Fiyatlar inecek gibi, o zaman Ryzen 3 2200G ala bilirsiniz uygun fiyata.

12GB RAM yeterli ama daha yüksek frekansta RAM lar olsaydı daha iyi olurdu. Ryzen işlemciler de MHz çok önemli. SSD olarak en iyi F/P ürününü seçmişsiniz, güzel. Paranız biriktire bilirseniz yeni 3.cü nesil Ryzen işlemciler çıkacak piyasaya. Fiyatlar inecek gibi, o zaman Ryzen 3 2200G ala bilirsiniz uygun fiyata.
Zaten sistemde tek pişmanlığım rami 3000mhz almamam, işlemci olarakta bu yakınlar düşünmüyorum bütçeden dolayı.
Monitör ve kulaklık için de yorum bekliyorum,teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı