1500 TL'ye sistem toplamayı düşünüyorum

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar seçtiğim kasanın modeli benim hoşuma gitti, ayrıca güç kaynağını 600 Watt'lık bir güç kaynağı ile değiştireceğim. Ana karta olmamış demişler neden olmamış anlamadım. Gıgabyte çok kaliteli olduğu söyleniyor ayrıca AMD'nin bütün işlemcilerini destekliyor.

4 tane RAM yuvası, 2 tane ekran kartı yuvası ayrıca Gıgabyte kalitesi ile iyi olucağını düşünüyorum.

RAM'e gelince fiyatı uygun ve soğutmalı diye onu seçtim.

Ne kadar güvenilebilir bir RAM bilmiyorum. Ekran kartı Poworcolor mu yoksa Sapphire mı daha iyi ikisi arasında kaldım.

Ama galiba 507 TL Sapphire 2 GB 256 Bit DDR5 alacağım. İşlemcide AMD FX 6100 yerine FX 6200 düşünüyorum. 6100'den daha hızlı görünüyor ama 30 Watt daha fazla power istiyor.

Hangisini seçmeliyim sizce.
Bütçem 1500 TL sadece kasa için.

- - - Güncellendi - - -

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS'larda sorun oluyor diyolar arkadaşım bu doğru mudur? Ben bu yüzden Gıgabyte'a kaçıyorum.

Tercih ettiğin kasa güzel ama soğutması iyi olur mu?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Bende başka bir sitede rasgele gördüm. Tabii ki çok çok iyi diyenler de var ama genel olarak baktığımda Gıgabyte'ı daha çok tercik edenler var.

Bence 2'si de çok iyi markalar, ben ana kartta bu ikisinden başka marka tanımam açıkcası. Ama ASUS hakkında öyle yazı görünce biraz soğudum açıkcası. :)

Güldüm vallahi. Biostar, Gigabyte, Foxon ve ASUS anakart kullandım ve bir o kadar da ekran kartı en iyisi ASUS'tu. Gerek özellik, gerek hizmet bakımından.

Her yazılana kulak asma, çoğu bilinçsizce yazılmıştır. Üstteki öneriyi satın alabilirsin. İstersen 65 TL fazla verip işlemciyi FX 6200 ile değiş, ama oyun oynayacaksan arada fark olmaz.

Bildiğim kadarı ile bilgisayar kurdu FX 4100 kullanıyor çok ta memnun... Seçim sana kalmış.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Ben FX 6100 alıp artan parayla da 7850 yerine 7870 alacağım. :) 2 ekran kartı arasında fazla fark var mı bilmiyorum, ama ne kadar yeni olursa o kadar iyi. Ayrıca 7850'den çekirdek hızı daha hızlı.

Ekran kartı konusunda mutlaka HD 7870 daha iyidir. İşlemci konusunda arada 10 TL var doğru seçim yapmışsın.

Çok para artmıyor ama...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı