1500₺'ye kadar oyuncu kulaklığı önerisi

Bütçe
1000-1500

LastShock

Centipat
Daha fazla  
Genel olarak oyun amacıyla alacağım ama dizi/film izlerken veya müzik dinlerken memnun kalabileceğim rahat bir kulaklık istiyorum. Ek olarak da kulaklıktan mikrofona ses gitmesin, sesim düzgün bir şekilde anlaşılsın kafidir.

Uzun bir süre James Donkey 712 kullandım. Uzun kullanımda çok dayanıklı değil ve kulak ağrıtıyor ama onun dışında ses kalitesi, mikrofonu(uzun vadede kulaklığın sesi mikrofona gelmeye başlıyor) gayet yeterliydi. Artık değiştirme vakti geldiğinden yardımcı olabilirseniz yakın bir zamanda yeni bir kulaklık almak istiyorum.

Genel olarak şimdiye kadar bana önerilen kulaklıklar;
HyperX Cloud II (mikrofon, komfor ve dip ses sorunları olduğu söylenmiş)
Razer BlackShark v2X (uzun kullanıma dayanıklı olmadığı ve mikrofonun kötü olduğu söylenmiş)
Corsair Void Elite RGB USB (özellikle dip ses sorunlarından şikayet var ve eski deniliyor)
SteelSeries Arctis 3 (genel olarak yazılım ve rahatlık açısından şikayet edilmiş)
Corsair HS50Pro (uzun kullanıma, ses kalitesine ve mikrofonuna ayrı ayrı laf etmişler)
Son olarak Cooler Master CH-331 kulaklığını gördüm ama yorumları da çok iç açıcı gözükmüyor.

Çoğunlukla hikayeli olsa da FPS oyunları da oynuyorum bu konuda da hayal kırıklığına uğratmazsa çok güzel olur. Araştırmalarıma göre kısaca notlar almaya çalıştım ancak bizzat kullanmadığım için bilemiyorum. Bu konular hakkında bilgili veya uzun süre kullanıp memnun kaldığınız ürünler varsa kısa süre içerisinde beni bilgilendirirseniz çok memnun kalırım.

Son olarak aklıma geldiğinden şunu ekleyeyim. 7.1 sanal olduğundan çok bir beklentim yok açıkçası. 7.1 olmadan yukarıdaki özellikleri karşılıyorsa yine kabülümdür. Yine de USB giriş tercih olarak bi tık üstte oluyor benim için

Son düzenleme:
Genel olarak oyun amacıyla alacağım ama dizi/film izlerken veya müzik dinlerken memnun kalabileceğim rahat bir kulaklık istiyorum. Ek olarak da kulaklıktan mikrofona ses gitmesin, sesim düzgün bir şekilde anlaşılsın kafidir.

Uzun bir süre James Donkey 712 kullandım. Uzun kullanımda çok dayanıklı değil ve kulak ağrıtıyor ama onun dışında ses kalitesi, mikrofonu(uzun vadede kulaklığın sesi mikrofona gelmeye başlıyor) gayet yeterliydi. Artık değiştirme vakti geldiğinden yardımcı olabilirseniz yakın bir zamanda yeni bir kulaklık almak istiyorum.

Genel olarak şimdiye kadar bana önerilen kulaklıklar;
HyperX Cloud II (mikrofon, komfor ve dip ses sorunları olduğu söylenmiş)
Razer BlackShark v2X (uzun kullanıma dayanıklı olmadığı ve mikrofonun kötü olduğu söylenmiş)
Corsair Void Elite RGB USB (özellikle dip ses sorunlarından şikayet var ve eski deniliyor)
SteelSeries Arctis 3 (genel olarak yazılım ve rahatlık açısından şikayet edilmiş)
Corsair HS50Pro (uzun kullanıma, ses kalitesine ve mikrofonuna ayrı ayrı laf etmişler)
Son olarak Cooler Master CH-331 kulaklığını gördüm ama yorumları da çok iç açıcı gözükmüyor.

Çoğunlukla hikayeli olsa da FPS oyunları da oynuyorum bu konuda da hayal kırıklığına uğratmazsa çok güzel olur. Araştırmalarıma göre kısaca notlar almaya çalıştım ancak bizzat kullanmadığım için bilemiyorum. Bu konular hakkında bilgili veya uzun süre kullanıp memnun kaldığınız ürünler varsa kısa süre içerisinde beni bilgilendirirseniz çok memnun kalırım.

Son olarak aklıma geldiğinden şunu ekleyeyim. 7.1 sanal olduğundan çok bir beklentim yok açıkçası. 7.1 olmadan yukarıdaki özellikleri karşılıyorsa yine kabülümdür. Yine de USB giriş tercih olarak bi tık üstte oluyor benim için
Arctis 3 en rahat kulaklıklardan nasıl rahatlıktan şikayet edilmiş anlamadım

Haftalardır ben de araştırıyorum hocam, uzun uzun bir çok konuda bütün yazdığınız kulaklıklar tartışıldı. Benim o yorumlardan çıkardığım en iyi sonuç Cloud 2. Piyasaya çıktığından beri memnun olmayan çok küçük bir azınlık var. FPS olsun normal kullanım olsun çok kaliteli ve sağlam bir kulaklık. Mikrofonu ses kalitesine göre birazcık geride onun dışında 1700 liraya Amazondan direkt alabileceğiniz müthiş bir kulaklık.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler kesinlikle alırken bunları dikkate alacağım. Bi iade sürecim vardı hallettikten sonra kulaklığı seçip sipariş vereceğim. Benim gibi kulaklık arayan diğer insanlar için alacağım kulaklığa kabaca bi değerlendirmemi yazarım.

@Yuud Arctis 3 gerçekten rahat gözüküyor ancak mikrofonu ve fps deneyimi için endişeliyim arkadaşlarının bu konu hakkındaki düşüncelerini duymak isterim.

@Minemosyne Piyasada şu fiyat bandında gönül rahatlığıyla alabileceğimiz ürün kalmamış gibi ama dediğiniz gibi cloud 2 için memnuniyetsiz taraf bi tık azınlıkta olduğu için düşünülebilir

@Yuud Arctis 3 gerçekten rahat gözüküyor ancak mikrofonu ve FPS deneyimi için endişeliyim arkadaşlarının bu konu hakkındaki düşüncelerini duymak isterim.

2'si ile Discord'da konuşurken sesleri iyi geliyordu yani gözlemlediğim kadarıyla bir sıkıntı yok mikrofonda. 1 yakınım CS'de global ve rahat ses kasabiliyordu. Tabii Cloud ll ile karşılaştırılamaz ama Hardcore FPS oynamadığınız için idealdir.

Tekrardan merhaba iade işlemim tamamlandı kartıma atılmasını bekliyorum. Bu sırada gelen önerilere hala açığım. Mümkün olduğu kadar teknoloji mağzalarında denemeye çalışacağım bu ürünleri. Kulaklıklar konusunda bolca deneyimi olan insanlar da yardım ederse çok makbule geçer. Konu hala güncel.

Pahalılaşmaz ise 2-3 güne buradan Hyperx Cloud II almayı düşünüyorum. Ses kartı vb. problemler ile uğraşmak istemediğimden.
Buradan satın alıp sıkıntı yaşayan veya başka önerisi olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı