15000-18000TL bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
18000
Dell kalitelidir ama genel programlama için anketler de hep Lenovo önde. 16 GB RAM 512 GB SSD MX250GPU (sadece Intel HD olmasın sakın) seni uzun süre götürecektir. Ve şahsi fikrim (çoğu kişide bunu destekler) yazılımda laptop dışarda hafif işler için kullanılır, çoğu masaüstünü kurar orada asıl işini yapar.

Dell kalitelidir ama genel programlama için anketler de hep Lenovo önde. 16 GB RAM 512 GB SSD MX250GPU (sadece Intel HD olmasın sakın) seni uzun süre götürecektir. Ve şahsi fikrim (çoğu kişide bunu destekler) yazılımda laptop dışarda hafif işler için kullanılır, çoğu masaüstünü kurar orada asıl işini yapar.

İstanbul'da yaşıyorum fakat şehir dışı kazandım normalde GTX 1080 ekran kartlı falan bir sistemim var. Kardeşime verdim onu işte ben laptop alayım dedim. Zaten artık oyun oynamıyorum yani üniversite bitsin yeter bana sonra yansın isterse ama şu üniversite bitene kadar problem yaşatmasın kafam rahat olsun başka bir şey gerekli değil. Haftada 1-2 kez LoL oynarsam o yani. Elimde bütçede varken neden SSD falan az tercih edeyim diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı