15000-18000TL bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
18000
Hocam oyun için sandım oyun için değilse gerek yok o kadar bayılmaya. Oyun programlamayı yanlış okumuşum.

6-7K ya iş laptopları var ama grafik kısmında zayıf kalıyorlar. Kendisini çok zorlamayacaksa önerdiğiniz iyi epey ileriye dönük olur, oyunlarda da uzun süre üzmez.

Fiyat 15000 TL'ye kadar sorun yok sonrasına çıkmaya gerek var mı bilmiyorum. Şöyle oyun programlama işini biliyorum bir süredir uğraşıyorum yani kendim öğrenmem ile bu yılda üniversite kazandım işte. Yoksa tabii belli olmazda. İstediğim taşıması biraz kolay olsun ortak bir proje yaparken götürüyüm kolayca oyun bilgisayarları çok ağır oluyor. Dell bakma nedenim işlemcisi iyi bataryası güzel gözüküyor ama yine de bilmiyorum karar veremiyorum. Her saniyede zarara giriyorum bekledikçe dolar kuru yüzünden.
Bir de ekran göz yormaması biraz önemli.
Hafif bir cihaz istiyorsan 16 inç MacBook Pro bakabilirsin.

Bu bütçeye alacağınız laptop bence en az 1660 Ti veya RTX2060 olmalıdır. Aynı zamanda SSD kullanmasına ve SSD kapasitesine, RAM'inin 16 veya 32 GB olmasına dikkat edilmelidir.

RTX sistemler çok ısınıyorlar ve fan sesi dinlemek sinir bozuyor.

Bugün bilgisayar siparişi vereceğim hangisini sizce almalıyım fiyatları farklı verdiğim fiyata hangisi daha mantıklı olur? Bilgisayar mühendisliği için alacağım. Oyun programlama yapmakta zorluk yapmasın yeter. 4 yıl düzgünce üzmeden idare etsin gerisi önemli değil şu an için. Monster önermeyin daha yeni iadesi geldi onun parası ile bakıyorum.
Bilgisayarlar şu şekilde:

HP ENVY 15-ep0007nt (284M1EA) Notebook

Dell G5 15 SE 6S80W165C Notebook

HP OMEN 15-dh10196nt (132Z4EA) Notebook

HP ENVY 15-ep0003nt (284M0EA) Notebook

Dell Inspiron 7501 S750WP161N Notebook (şu an için bunu düşünüyorum.)

Isınması biraz problem benim için Monster durduğu yerde ısınıyordu öyle olmaz ise sevinirim.
başka önerilerinizi atabilirsiniz. Daha fazla beklemeden bugün alacağım yoksa zam geliyor her saniye.

Şaka gibi 1650 Ti'lı pclere istenen fiyata bak illa böyle bşi arıyorsan benim PC'den al 1650 Ti 500GB M.2 i5 10.gen 9K almuş şu an ama 17kdan çok daha iyi fiyatlar cidden şaka gibi. Lenovo Ideapad Gaming 3.

Oyun bilgisayarları çok kaba oluyor ve taşıması çok zor.

Unity/unreal mi pygame mi takılıyorsun?

Unity şöyle bir durum var. Indie oyun olduğu için çoğu ekran kartı aslında iş görür.
Hocam o attığım modelde sıvı metal macun kullanılıyor. Fanların rahatsız edeceğini sanmıyorum soğutma konusunda da çok başarılı.

Bir kez oyun bilgisayarı aldım 2 haftada anca iade onaylandı. Benim şu an zararım minimum 500TL tüm ürünlere zam geldiği için. O yüzden uzak duruyorum bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı