15000-18000TL bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
18000

lastruling

Kilopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayar siparişi vereceğim hangisini sizce almalıyım fiyatları farklı verdiğim fiyata hangisi daha mantıklı olur? Bilgisayar mühendisliği için alacağım. Oyun programlama yapmakta zorluk yapmasın yeter. 4 yıl düzgünce üzmeden idare etsin gerisi önemli değil şu an için. Monster önermeyin daha yeni iadesi geldi onun parası ile bakıyorum.
Bilgisayarlar şu şekilde:

HP ENVY 15-ep0007nt (284M1EA) Notebook

Dell G5 15 SE 6S80W165C Notebook

HP OMEN 15-dh10196nt (132Z4EA) Notebook

HP ENVY 15-ep0003nt (284M0EA) Notebook

Dell Inspiron 7501 S750WP161N Notebook (Şu an için bunu düşünüyorum.)

Isınması biraz problem benim için Monster durduğu yerde ısınıyordu öyle olmaz ise sevinirim.
Başka önerilerinizi atabilirsiniz. Daha fazla beklemeden bugün alacağım yoksa zam geliyor her saniye.

4 Yıl idarelik için 18K bütçe mi? Bende bilgisayar mühendisliği okuyorum, bu kadar uçmana gerek yok kankam. Muhtemelen senin okulda uçtu en az şu bu olacak diye 16 RAM SSD ve güçlü bir işlemci yeterli hatta o kısım bile muamma. Oyun yapıp yapmayacağın şimdiden belli değil, Core2Duo ile C çalışan tanıdığım var, seni işlemci kısmında sadece Visual stüdyo zorlar. Oyun mu veri bilimi mi vb daha hiçbirşeyin belli değil. Bu bütçe için kendini zorlamıyorsan grafik/işlem gücü için F/P önereyim. Seni zorluyorsa daha uygun da buluruz.

4 Yıl idarelik için 18K bütçe mi? Bende bilgisayar mühendisliği okuyorum, bu kadar uçmana gerek yok kankam. Muhtemelen senin okulda uçtu en az şu bu olacak diye 16 RAM SSD ve güçlü bir işlemci yeterli hatta o kısım bile muamma. Oyun yapıp yapmayacağın şimdiden belli değil, Core2Duo ile C çalışan tanıdığım var, seni işlemci kısmında sadece Visual stüdyo zorlar. Oyun mu veri bilimi mi vb daha hiçbirşeyin belli değil. Bu bütçe için kendini zorlamıyorsan grafik/işlem gücü için F/P önereyim. Seni zorluyorsa daha uygun da buluruz.

Fiyat 15000 TL'ye kadar sorun yok sonrasına çıkmaya gerek var mı bilmiyorum. Şöyle oyun programlama işini biliyorum bir süredir uğraşıyorum yani kendim öğrenmem ile bu yılda üniversite kazandım işte. Yoksa tabii belli olmazda. İstediğim taşıması biraz kolay olsun ortak bir proje yaparken götürüyüm kolayca oyun bilgisayarları çok ağır oluyor. Dell bakma nedenim işlemcisi iyi bataryası güzel gözüküyor ama yine de bilmiyorum karar veremiyorum. Her saniyede zarara giriyorum bekledikçe dolar kuru yüzünden.
Bir de ekran göz yormaması biraz önemli.

Eğer sadece bilgisayar mühendisliği için baakıyorsan bunlara çok yanlış yapıyorsun bunlar çok fazla.

Geri
Yukarı