15000-19000 TL Monster önerisi

S1Lver

Hectopat
Makaleler
1
Günaydın. Oyun için Monster Notebook almayı düşünüyorum. En fazla 19000 TL olacak şekilde hangi Monster Notebook önerirsiniz?
Aklımdaki laptop linkini verdiğim olan buna bir 8 GB RAM daha eklemeyi düşünüyorum. Görüşlerinizi bekliyorum. Az daha koy şunu al derseniz düşünebilirim.

Günaydın. Oyun için Monster Notebook almayı düşünüyorum. En fazla 19000 TL olacak şekilde hangi Monster Notebook önerirsiniz?
Aklımdaki laptop linkini verdiğim olan buna bir 8 GB RAM daha eklemeyi düşünüyorum. Görüşlerinizi bekliyorum. Az daha koy şunu al derseniz düşünebilirim.

Yine senin kararin ama alacaksan 17.3 alirsan oyun için daha iyi olur diye düşünüyorum ama dediğin gibi fiyat sıkıntısı var ben de Monster almayi düşünüyorum umarim bu hafta alacağım ben Abra A7 v13.1 17.3 alıyorum 3050 Ti ve normal 3050'nin çok farkı yok gibi geliyor oyun testlerinden gördüğüm kadarıyla.

O model alınmaz hocam Clevo kasa bir Abra ısınma ve kronik sorunları var.

Linkte ki cihaz Tulpar serilerinde kullanılan tongfang kasalı bir Abra. Isınma problemi yapmaz kronik sorunları yoktur.

Güzelmiş bak bu.

İşin aslı ben aldıktan sonra 1-2 yıl kullanıp üniversite için ablama vereceğim yani 17 inç olmak zorunda değil. Abra'ların ısınma problemini biliyorumda çok mu sorun olur? Kuzenimde vardı kullanıyor hala biraz daha eski A5 büyük bir sorun yaşamamış gibi.

Isınma sorunu Clevo'larda oluyor genelde. Isınıp kapanıyor. Kronik. Dandik kasa. Togfang ona göre çok daha iyi. Hem tongfang istersen hem de 3050 Ti olsun 17.3 olsun dersen A7 14.2 öneririm. Fakat 22K.

Isınma sorunu Clevo'larda oluyor genelde. Isınıp kapanıyor. Kronik. Dandik kasa. Togfang ona göre çok daha iyi. Hem tongfang istersen hem de 3050 Ti olsun 17.3 olsun dersen A7 14.2 öneririm. Fakat 22K.

Anladım kendime uygun bir togfang bakacağım o zaman. Teşekkürler.

Bu togfang mi?

Bu togfang mi?

Anladım kendime uygun bir togfang bakacağım o zaman. Teşekkürler.

Bu togfang mi?

Bu togfang mi?

Tongfang değil.

Clevo kasalarda ekran arkası logonun sağ ve sol kısmında şeritler olur ve klavye tuşlarının konumu sol üstte konumlanır.

Tongfang kasalarda ekran arkasında sadece logo olur ve klavye tuşları ortalı konumdadır.
Bütçene göre tongfang kasalı Abra serisi sadece bu var sanırım.

Tongfang isterseniz hepsi şurada sitesinden alabilirsiniz.
Abra A7 v11.4, v11.4. 3, v11.4. 1 bunlar yani başında v11.4 yazıyorsa gerisi önemli değil. Tek farkı İngilizce klavye vs olabiliyor. Bazıları 8 GB RAM bazıları kendinden 16 GB RAM olarak satılabiliyor. 3050 Ti isterseniz v11.5 bakabilirsiniz mesela. 17.3 inc ekran senin gördüğün ekran değildir. Bu 15.6 ekranda mesela görüntülenen alan daha azdır. O yüzden olabildiğince büyük almak sonuçta o kadar güçlü işlemciyi tablet ekranında oynamak istemezsiniz. Aradaki ağırlık farkı yalnızca 300 gram. Bir iPhone 13 Pro Max 238 gram ağırlığında söyleyeyim dedim :)

Tongfang değil.

Clevo kasalarda ekran arkası logonun sağ ve sol kısmında şeritler olur ve klavye tuşlarının konumu sol üstte konumlanır.

Tongfang kasalarda ekran arkasında sadece logo olur ve klavye tuşları ortalı konumdadır.
Bütçene göre tongfang kasalı Abra serisi sadece bu var sanırım.

20 bin liraya RTX3050 laptop önerip durmayın. MSI olsa neyse de RTX3050'ye 20 bin lira vermek tamamen saçmalık olur.

Geri
Yukarı