15000 TL fotoğraf makinesi önerisi

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Muhtemelen 2. el alırım o yüzden sıfır fiyatı 20k olup da 2. el fiyatı 15k olan cihazlar da olur. Amacım araç ve manzara fotoğrafları & videoları çekmek. Şimdi kullandığım telefon iPhone15 Pro Max çekimleri telefonla yapıyorum ama istediğim kaliteyi bana veremiyor özellikle karanlık gece çekimlerinde. Bu bütçede bana kamera önerebilir misiniz? Bütçenin üstüne 1-2K daha koyabilirim.

IMG_0513.png

Hocam D3500 de düşünüyorum ikinci elleri de 12K falan EOS 2000D'nin de 2. elleri 10-11k falandı sizce hangisi daha iyidir?

2. el 15K'ya alacağınız bir makine 20K'ya alacağınız sıfır makineden çok daha iyidir. D3500 ve 2000D fotoğraf konusunda yüksek ışıkta tatmin eder fakat düşük ışıkta yüksek ISO performansları çok iyi değil. RAW çekerseniz o şekil kurtarırsınız. Video çekimi konusunda 2 cihaz da hiç iyi değil. Tavsiyem 2. el Fujifilm X-T20. Düşük ışık ve keskinlik konusunda D3500 ve 2000D'den daha iyi. Video konusunda ise en az 5 kat daha iyi bir cihaz.

2. el 15K'ya alacağınız bir makine 20K'ya alacağınız sıfır makineden çok daha iyidir. D3500 ve 2000D fotoğraf konusunda yüksek ışıkta tatmin eder fakat düşük ışıkta yüksek ISO performansları çok iyi değil. RAW çekerseniz o şekil kurtarırsınız. Video konusunda 2 cihaz da hiç iyi değil. Tavsiyem 2. el Fujifilm X-t20. düşük ışık ve keskinlik konusunda D3500 ve 2000D'den daha iyi. Video konusunda ise en az 5 kat iyi bir cihaz.

Hocam EOS 250D alacağım sanırım siz ne dersiniz? 14K ya buldum 2. el 5K shutterlı. Video için geceleri bana iyi bir performans çıkartır mı EOS 250D.

2. el 15K'ya alacağınız bir makine 20K'ya alacağınız sıfır makineden çok daha iyidir. D3500 ve 2000D fotoğraf konusunda yüksek ışıkta tatmin eder fakat düşük ışıkta yüksek ISO performansları çok iyi değil. RAW çekerseniz o şekil kurtarırsınız. Video çekimi konusunda 2 cihaz da hiç iyi değil. Tavsiyem 2. el Fujifilm X-t20. düşük ışık ve keskinlik konusunda D3500 ve 2000D'den daha iyi. Video konusunda ise en az 5 kat daha iyi bir cihaz.

Karşılaştırmada puanları böyle sizin attığınız ile. Gerçekte de böyle fark var mıdır?

IMG_0515.png

Hocam EOS 250D alacağım sanırım siz ne dersiniz? 14K ya buldum 2. el 5K shutterlı. Video için geceleri bana iyi bir performans çıkartır mı EOS 250D.

Karşılaştırmada puanları böyle sizin attığınız ile. Gerçekte de böyle fark var mıdır?

Eki Görüntüle 2170244
Bu sitelerin puanlarına aldanmamak lazım. İnsanlar Canon ve Nikon'dan başka marka bilmedikleri için böyle bir tablo çıkıyor ortaya. Aslında 250D %60 fotoğraf, %40 video odaklı bir makine, video performansı da kendi segmentine göre daha iyi fakat yine video ve yüksek iso konusunda X-T20 ile kıyaslanamaz ki bu sadece 2 özellik. Fujifilm makinelerin odaklama hızları çok yüksek. 0.3-0.5 saniye gibi. Video çekiminde göz takibi, yüz tanıma özellikleri daha kapsamlı. Dinamik aralığı ve RAW performansı gelişmiş makinelerdir. Aynasız olması da video çekiminde daha uzun ömürlüdür.

Bu sitelerin puanlarına aldanmamak lazım. İnsanlar Canon ve Nikon'dan başka marka bilmedikleri için böyle bir tablo çıkıyor ortaya. 250D fotoğraf odaklı bir makine, video performansı da kendi segmentine göre daha iyi fakat video ve yüksek ISO konusunda X-T20 ile kıyaslanamaz ki bu sadece 2 özellik. Fujifilm makinelerin odaklama hızları çok yüksek. 0.3-0.5 saniye gibi. Video çekiminde göz takibi, yüz tanıma özellikleri daha kapsamlı. Dinamik aralığı ve RAW performansı gelişmiş makinelerdir.

Hocam ben araba fotoğrafı ve videoları çekeceğim ama asıl amacım tabii ki video. Videolarda telefon gene iyi ama gece çekimleri hoşuma gitmiyor ve çok kaliteli gelmiyor bana.Şu an elimdeki cihaz 15 Pro Max bu iki kameradan hangisini alırsam daha iyi performans alırım 15 Pro Max'ten? Ve siz bana 250D ve X-T20 arasından hangisini önerirsiniz?

Hocam ben araba fotoğrafı ve videoları çekeceğim ama asıl amacım tabii ki video. Videolarda telefon gene iyi ama gece çekimleri hoşuma gitmiyor ve çok kaliteli gelmiyor bana.Şu an elimdeki cihaz 15 Pro Max bu iki kameradan hangisini alırsam daha iyi performans alırım 15 Pro Max'ten? Ve siz bana 250D ve X-T20 arasından hangisini önerirsiniz?
Video çekimi olarak 2 cihaz da 15 Pro Max'ten çok daha iyi. Asıl amacınız video çekimi olduğu için kesinlikle X-T20 öneririm.

Video çekimi olarak 2 cihaz da 15 Pro Max'ten çok daha iyi. Asıl amacınız video çekimi olduğu için kesinlikle X-T20 öneririm.

Tamamdır hocam ben kamera seçerken tipe de bakıyordum 250D'nin tipi tam istediğim gibi X-T20 ise vlog kamerası gibi ama performans da bayağı fark var diyorsunuz. Bir de 2. El alacağım için kaç shutter olması iyidir?

Tamamdır hocam ben kamera seçerken tipe de bakıyordum 250D'nin tipi tam istediğim gibi X-T20 ise vlog kamerası gibi ama performans da bayağı fark var diyorsunuz. Bir de 2. El alacağım için kaç shutter olması iyidir?
Ölü piksel olmamak kaydıyla 20 bin shutteri geçmemesini tavsiye ederim. Ama shutter sayısının yanında ''ne kadar video çekildi'' sorusuna da yanıt bulmanız sağlıklı olur. Mesela makinenin shutteri 100'dür ama toplam 30 saat video çekilmiştir. Bunlar önemlidir. Alacağınız kişiye bunları sormanız yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı