15000 TL İş Amaçlı Sistem Toplama

AMD'nin kendi sitesi herhalde daha güncellenmemiş, ben ordan baktığımda destek yoktu ama dediğiniz gibi X62 destekliyorsa x72'de destekler.

Zaten burda adamlar koymuş sisteme: NZXT Kraken X72 360 Cooler Review: A Pretty Performer

Kasa olayı çok kişisel tercih ancak ben yine kendim kullandığım kasayı öneriyim size NZXT H700.

Görüntü olarak böyle oluyor içi dolunca =)Eki Görüntüle 342156
Kendi fanlarını çıkarıp Corsair takmışsınız. Ses konusunda vs. Fark etti mi? Tavsiye eder misiniz? Kasanın artıları ve eksileri nelerdir bahsedebilir misiniz?

Peki psu konusunda ne işimizi görür? Rm850x idare eder mi acaba?

PSU konusunda ileri derecede bir bilgiye sahip değilim ama watt olarak size 850W fazlasıyla yeter.

Corsair için konuşursam seriler AX >HX >RMx>... diye gidiyor, madem en iyisini alıcaksanız AX serisi bakın bütçe önemli değilse. Corsair dışında EVGA G2 serileri var ama ben internette çok araştırdım Corsair'in üst seviye modellerinde bir problem görmedim.

Kendi fanlarını çıkarıp Corsair takmışsınız. Ses konusunda vs. Fark etti mi? Tavsiye eder misiniz? Kasanın artıları ve eksileri nelerdir bahsedebilir misiniz?
Kraken X72'de zaten kendi fanları var(soğutucu ile gelen), ben RGB olayı için üst fanları ve egzoz olanları değiştirdim. Kasa zaten kendisi 4 tane fan ile geliyor (önde 3 arkada 1) ki gelen fanlarda gayet kaliteli. Ses olarak hepsi performans modda çalışıyor, ses problemi yok ancak en sessizini ve en kalitelisini isterseniz Corsair ML RGB serisine bakın, manyetik levitasyon olduğu için çok az desibel değerlerine sahip.

Kasa ile ilgili işin açıkcası tek eksi yanı üst taraftaki bölmede toz filtresi yok onuda eski Corsair 400C kasamdaki filtreyi takarak çözdüm, onun dışında arka kısımda kablolamama için özel kanallar var ve size plastik kelepçe veriyorlar çok kullanışlı, görünüş olarak tamamiyle kişisel zevk referans olarak attığım fotoda belli zaten sistemin güzelliği.

RM modelinde de var 2 tane 8 pin. Prime daha kaliteli. Aynı fiyata bu alınır.
Primedan kastınız nedir? Kasa olarak h500 serisinden bişey alacağım galiba. Çok hoşuma gidiyorlar. Ayrıca şuanda elimde Asus Rog Strix 1080 var. Satıp Rtx almamı tavsiye eder misiniz? Satarsam sizce kaç TL iyi olur?

Primedan kastınız nedir? Kasa olarak h500 serisinden bişey alacağım galiba. Çok hoşuma gidiyorlar. Ayrıca şuanda elimde Asus Rog Strix 1080 var. Satıp Rtx almamı tavsiye eder misiniz? Satarsam sizce kaç TL iyi olur?
H500 yerine H700 alın radyatör konumlandırma olarak size hem ön ve üst taraf olarak seçenek sunuyor, üstelik fan takma seçenekleri çok daha fazla.

GTX 1080 şuan bile çok iyi bir kart, yine aynı yere varıyoruz ama bütçeniz yeterli ise satıp alın tabi RTX 2080. 2019 ilk çeyrek için AMD 7nm ekran kartlarını piyasaya sürecek, her ne kadar RTX 2080 Ti kadar üst seviye bir kart beklenmesede, belli olmaz Nvdia için en azından fiyat düşürmesine neden olucağı kesin. O yüzden bekleyin şimdilik.

H500 yerine H700 alın radyatör konumlandırma olarak size hem ön ve üst taraf olarak seçenek sunuyor, üstelik fan takma seçenekleri çok daha fazla.

GTX 1080 şuan bile çok iyi bir kart, yine aynı yere varıyoruz ama bütçeniz yeterli ise satıp alın tabi RTX 2080. 2019 ilk çeyrek için AMD 7nm ekran kartlarını piyasaya sürecek, her ne kadar RTX 2080 Ti kadar üst seviye bir kart beklenmesede, belli olmaz Nvdia için en azından fiyat düşürmesine neden olucağı kesin. O yüzden bekleyin şimdilik.
H500 derken cooler master h500p modelinden bahsediyordum. Sizce h700 ile kıyasla hangisi tercih edilir? Benimde görüşüm 1080 ile idare etmekten yana sadece bir sorayım dedim.

H500 derken cooler master h500p modelinden bahsediyordum. Sizce h700 ile kıyasla hangisi tercih edilir? Benimde görüşüm 1080 ile idare etmekten yana sadece bir sorayım dedim.
İkiside top seviye modeller. HP500'ün teknik olarak tek artısı üst kısıma 3 tane 140mm fan takıyor olabilmeniz. Ön tarafta 2 tane 200mm RGB fan gelmesi nedeniyle ek RGB fan takmaya gerek kalmamış eğer görünüşe önem vericekseniz. Onun dışında genel kasa görünüşü tamamiyle kişisel zevk işi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı